ترک اعتیاد همراه با ورزش یکی از بهترین راه ها است - اعتیاد

ترک اعتیاد همراه با ورزش یکی از بهترین راه ها است

ترک اعتیاد همراه با ورزش یکی از بهترین راه ها است اعتیاد

اختتامیه پنجمین جشنواره عقاب طلایی صبح امروز در مجتمع شقایق ستاد مبارزه با مواد مخدر در تهران برگزار شد .به گزارش خبرنگار اجتماعی پانا، طی این برنامه جوایز ارزنده ای به فعالان و افراد موفق در رشته های مختلف ورزشی که در مراحل جهانی نیز موفق به افتخار آفرینی شده بودند، اهدا شد.بنیانگذار کنگره ۶۰ […]

اختتامیه پنجمین جشنواره عقاب طلایی صبح امروز در مجتمع شقایق ستاد مبارزه با مواد مخدر در تهران برگزار شد .به گزارش خبرنگار اجتماعی پانا، طی این برنامه جوایز ارزنده ای به فعالان و افراد موفق در رشته های مختلف ورزشی که در مراحل جهانی نیز موفق به افتخار آفرینی شده بودند،
اهدا شد.بنیانگذار کنگره ۶۰ دراین اختتامیه گفت: استفاده از ورزش در درمان اعتیاد، کشف جدیدی است که برای نخستین بار در ایران به صورت کلی و برنامه ریزی شده توسط کنگره ۶۰ انجام می شود و ما در این مورد به نتیجه های بسیار خوب و مطلوبی رسیده ایم. حسین دژاکام افزود: این روش در هیچ یک از کشورهای جهان به این صورت اجرا نمی شود و به راحتی می توان گفت که در کشورهای اروپایی حتی معنی دقیق اعتیاد را هنوز متوجه نشده اند و نمونه درمان شده متعادل تنها در کشور، ایران وجود دارد.

وی در ادامه گفت: در پروژه پایلوت، ترک اعتیاد همراه با ورزش در کنگره ۶۰ از تمامی افراد وارد شده تنها سه نفر از افراد بدون دریافت نتیجه خارج شدند وافراد داخل چرخه در مراحل مختلف در حال رسیدن به تعادل کامل هستند.

دژاکام افزود: اعتیاد، جایگزینی مزمن است. مواد مخدر درون بدن ازبین رفته و جای خود را به مواد مخدر بیرونی می دهند. حال آن که با انجام ورزش بدن به خود کمک می کند تا دوباره این مواد درونی خود را تولید کند. همانند زمانی که یکی از استخوانهای بدن می شکند و تنها دکتر این استخوان ها را در کنار هم قرار میدهد و بدن خود به ترمیم آن می پردازد.

وی در ادامه گفت: امسال پنجمین سال برقراری این مسابقات است و حدود هشت ماه است که این مسابقات ادامه دارد و در رشته های مختلف برگزار شده است.

وی افزود این کار بسیار بزرگی است که تا به حال انجام شده و باید با حمایت از آن، به پیشرفت و توسعه آن بپردازیم.

لازم به ذکر است در این اختتامیه به برگزیدگان رشته های مختلف ورزشی از جمله تیراندازی با کمان، ورزش باستانی، والیبال، طناب کشی، دارت بانوان و آقایان، تنیس روی میز، راگبی، بدمینتون، شطرنج و کوهنوردی جوایزی اهدا شد.

انتهای پیام/

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2009-07-14 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :