ترک سیگار اشتهای سیگاری‌ها را بهبود می‌بخشد

ترک سیگار اشتهای سیگاری‌ها را بهبود می‌بخشد اعتیاد

ایسنا:بسیاری ازعوارض و مشکلات گوارشی ناشی از مصرف سیگار، با قطع سیگار کاهش یافته و یا برطرف می‌شوند اما در صورت ابتلای سیگاری‌ها به سرطان‌های گوارشی امید به بهبودی آنان وجود نخواهد داشت. دکتر« شهرام آگاه» متخصص گوارش ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگار سرویس«بهداشت و درمان» ایسنا واحد علوم پزشکی ایران، گفت: تقریبا کلیه […]

ایسنا:بسیاری ازعوارض و مشکلات گوارشی ناشی از مصرف سیگار، با قطع سیگار کاهش یافته و یا برطرف می‌شوند اما در صورت ابتلای سیگاری‌ها به سرطان‌های گوارشی امید به بهبودی آنان وجود نخواهد داشت.
دکتر« شهرام آگاه» متخصص گوارش ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگار سرویس«بهداشت و درمان» ایسنا واحد علوم پزشکی ایران، گفت: تقریبا کلیه افراد سیگاری سرانجام یکی از عوارض گوارشی را تجربه می‌کنند که شایع‌ترین آن بی‌اشتهایی و سوء‌هاضمه است.وی افزود: همچنین مصرف سیگار بی‌اشتهایی را افزایش داده و در نتیجه فرد مواد مغذی کمتری مصرف می‌کند.
دکتر آگاه در ادامه با اشاره به این مطلب که، سیگار با تاثیر بر ترشح آنزیم‌های مفید گوارشی، هضم مواد غذایی را کاهش داده و بدین ترتیب باعث تشدید عوارض گوارشی و بیماری‌هایی از این قبیل می‌شود؛ اظهار داشت: این در حالی است که کلیه افرادی که به مصرف سیگار مبادرت می‌ورزند، اذعان می‌دارند که پس از قطع سیگار اشتهای آنان بهتر شده، تلخی دهان کاهش یافته، ترش کردن و سوزش سر دل کم شده و در صورت وجود یبوست، این مشکل آنان نیز برطرف شده است.
وی با اعلام این مطلب که، برای بهبود بیماری‌های خوش خیم گوارشی در افراد سیگاری ضمن قطع سیگار نیاز به مصرف دارو است، اعلام داشت: عوارض خوش‌خیم سیگار مانند رفلاکس، بی اشتهایی و تلخی دهان با قطع مصرف سیگار بهبود می‌یابد. همچنین با قطع مصرف سیگار ممکن است بهبود زخم‌های مقاوم به درمان تسریع شود.
این متخصص در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه آیا ورزش قادر به کاهش عوارض گوارشی سیگار است یا خیر؟؛ تاکید کرد: ورزش نمی‌تواند عوارض مضر سیگار را خنثی کند اما در حفظ سلامتی دستگاه گوارش مانند سایر اعضا بدن نقش بسزایی دارد به طوریکه با ورزش ترشحات آنزیمی و هورمونی گوارشی و حرکات دستگاه گوارشی مرتب‌تر شده و ناراحتی‌‌های گوارشی به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابند.
دکتر آگاه در پایان خاطر نشان کرد: در صورت ابتلا به سرطان‌های گوارشی در نتیجه کشیدن سیگار، قطع مصرف آن بی‌فایده خواهد بود.

بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
تاریخ بروزرسانی : 2006-10-03 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد