ترغیب دختران نوجوان به سیگاربا…

ترغیب دختران نوجوان به سیگاربا… اعتیاد

هموطن-محققان به تازگی دریافته‌اند؛ دختران نوجوانی که رژیم غذایی می‌گیرند، بیشتر تمایل به کشیدن سیگار دارند.مطالعات نشان داده است: دختران نوجوانی که رژیم غذایی می‌گیرند، دو برابر بیشتر از دخترانی که تصمیمی برای گرفتن رژیم غذایی ندارند، میل به سیگار کشیدن دارند. محققان دانشگاه فلوریدا در این تحقیق بر روی رژیم غذایی و عادات سیگار […]

هموطن-محققان به تازگی دریافته‌اند؛ دختران نوجوانی که رژیم غذایی می‌گیرند، بیشتر تمایل به کشیدن سیگار دارند.مطالعات نشان داده است: دختران نوجوانی که رژیم غذایی می‌گیرند، دو برابر بیشتر از دخترانی که تصمیمی برای گرفتن رژیم غذایی ندارند، میل به سیگار کشیدن دارند.
محققان دانشگاه فلوریدا در این تحقیق بر روی رژیم غذایی و عادات سیگار کشیدن در ۷ هزار و ۷۹۵ نوجوان در مقاطع هفتم، هشتم و نهم تحصیلی مطالعه و بررسی کرده‌اند.
کری کلاورت هماهنگ کننده ارتقای سلامت در مرکز خدمات بهداشتی دانش‌آموزان در این باره گفت: دختران نوجوان برای این که حواس خودشان را از موضوع خوردن منحرف کنند به سیگار روی می‌آورند.
کلاورت ادامه داد: برای جبران نخوردن، دختران با گذاشتن سیگار در دهان، خود را سرگرم و مشغول می‌کنند.
همچنین جیم آلمدا، مربی بهداشتی در مرکز خدمات بهداشتی دانش‌آموزان در این باره خاطرنشان کرد: دختران نوجوان تصور می‌کنند که کشیدن سیگار به آنها کمک می‌کند که مدت زمان طولانی‌تری را بتوانند بدون نیاز به غذا خوردن سپری کنند.
اما این پژوهش نشان داد که رژیم گرفتن چنین تاثیری را نمی‌تواند روی پسرها داشته باشد چرا که احتمالا کاهش وزن معمولا برای پسرها چندان دشوار نیست و البته برای پسرها موضوع خیلی مهمی هم به حساب نمی‌آید.

تاریخ بروزرسانی : 2008-05-30 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو