تجسم ذهنی ترک سیگار در ترک واقعی سیگار

تجسم ذهنی ترک سیگار در ترک واقعی سیگار اعتیاد

idna.ir : یافته‌های جدید تحقیقاتی نشان می‌دهد که‌برخی افراد سیگاری چنانچه‌درعالم خیال سیگار را ترک کنند، این مساله به آنان در ترک واقعی آن کمک می‌کند. به گزارش خبرگزاری رویترز هلث از نیویورک، تحقیقی بر روی ‪ ۷۱‬فرد سیگاری نشان داد آنانی که تحت شیوه “تجسم درمانی” قرار گرفتند، دو سال پس ازاین عمل، دو […]

idna.ir : یافته‌های جدید تحقیقاتی نشان می‌دهد که‌برخی افراد سیگاری چنانچه‌درعالم خیال سیگار را ترک کنند، این مساله به آنان در ترک واقعی آن کمک می‌کند. به گزارش خبرگزاری رویترز هلث از نیویورک، تحقیقی بر روی ‪ ۷۱‬فرد سیگاری نشان داد آنانی که تحت شیوه “تجسم درمانی” قرار گرفتند، دو سال پس ازاین عمل، دو برابرافرادی که تنها با آنان مشاوره شده بود، موفق به ترک سیگار شدند.

تجسم ذهنی ترک سیگار در ترک واقعی سیگار موثر است یافته‌های جدید تحقیقاتی نشان می‌دهد که‌برخی افراد سیگاری چنانچه‌درعالم خیال سیگار را ترک کنند، این مساله به آنان در ترک واقعی آن کمک می‌کند. به گزارش خبرگزاری رویترز هلث از نیویورک، تحقیقی بر روی ‪ ۷۱‬فرد سیگاری نشان داد آنانی که تحت شیوه “تجسم درمانی” قرار گرفتند، دو سال پس ازاین عمل، دو برابرافرادی که تنها با آنان مشاوره شده بود، موفق به ترک سیگار شدند. شیوه درمانی تجسم هدایت شده این افراد، شامل تمرین‌هایی از قبیل: شل کردن عضلات و تمرین‌های تنفسی به منظور آرامش و تمرکز ذهن بود. افراد مورد مطالعه پس ازاین مرحله آموختند که خود را در حالتی سالم و تندرست در حال انجام فعالیت‌هایی خاص از قبیل ورزش، غذا خوردن مناسب و پرهیز از استعمال سیگار تجسم کنند. این شیوه برای برخی ازاین افراد موثر بود بطوریکه دو سال بعد ‪ ۲۶‬درصد آنان سیگار را ترک کرده بودند. درحالی که درگروه سیگاری‌های مورد مطالعه دیگر که تنها از مشاوره سود برده‌بودند، ‪ ۱۲‬درصد موفق به ترک سیگار شدند.

منبع خبر: تهران، خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۸۴-۱۰-۱۳‬

تاریخ بروزرسانی : 2006-01-14 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو