تاثیر مشابه سیگار و داروهای مخدر

تاثیر مشابه سیگار و داروهای مخدر اعتیاد

ایسکانیوز : تغییرات طولانی مدتی که کشیدن سیگار بر مغز می گذارد همانند تغییراتی است که مصرف کوکائین ، هروئین و سایر داروهای مخدر بر مغز حیوانات دارد. به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی پژوهشی ایسکانیوز، به نقل از رویترز، این تغییرات حتی پس از سال ها ترک سیگار باقی می ماند. اطلاعات به دست […]

ایسکانیوز : تغییرات طولانی مدتی که کشیدن سیگار بر مغز می گذارد همانند تغییراتی است که مصرف کوکائین ، هروئین و سایر داروهای مخدر بر مغز حیوانات دارد.
به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی پژوهشی ایسکانیوز، به نقل از رویترز، این تغییرات حتی پس از سال ها ترک سیگار باقی می ماند. اطلاعات به دست آمده از تحقیقاتی که صورت گرفت نشان از وجود تغییرات شیمیایی در مغز داشت. تغییرات شیمیایی مغز به نوبه خود مبنای فیزیولوژیکی برای اعتیاد به نیکوتین است. یک گروه محقق، سطح دو آنزیم یافت شده در داخل سلول های مغز به نام نورون هارا بررسی کردند و دریافتند که نورون ها به کمک این آنزیم ها از سیگنال های شیمیایی مشابه ترکیب حمل پیام “دو پامین” استفاده می کنند. افراد سیگاری و کسانی که سیگار کشیدن را ترک کرده بودند، دارای سطح بالایی از این آنزیم ها بودند. این اتفاق دقیقا زمانی که محققان به حیوانات کوکائین، هروئین و داروهای مخدر دادند نیز به وقوع پیوست و این حاکی از تاثیر دارو بر مغز است. به گفته متخصصان درصد اعتیادآوری نیکوتین کمتر از هروئین است.

تاریخ بروزرسانی : 2007-02-22 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو