تاثیرات سیگار بر سیستم عضلانی – استخوانی - اعتیاد

تاثیرات سیگار بر سیستم عضلانی – استخوانی

تاثیرات سیگار بر سیستم عضلانی – استخوانی اعتیاد

ایسکانیوز ـ طبق پژوهش های انجام شده که تاکنون صورت گرفته است دود سیگار اثرات مخربی بر سیستم عضلانی -استخوانی فرد سیگاری بر جای می گذارد. به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از نشریه science، کشیدن سیگار می تواند سبب بروز مشکلات جدی و جبران ناپذیری در بدن شود. نقص عملکرد ماهیچه ها، […]

ایسکانیوز ـ طبق پژوهش های انجام شده که تاکنون صورت گرفته است دود سیگار اثرات مخربی بر سیستم عضلانی -استخوانی فرد سیگاری بر جای می گذارد.
به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از نشریه science، کشیدن سیگار می تواند سبب بروز مشکلات جدی و جبران ناپذیری در بدن شود. نقص عملکرد ماهیچه ها، مفاصل، استخوان ها و حتی ستون فقرات از اثرات جانبی و غیر قابل اجتناب کشیدن سیگار است. دود سیگار حاوی مواد سمی بوده و پژوهش ها این موضوع را به اثبات رسانده اند. سیگار افراد سیگاری هم برای خود آنها و هم برای اطرافیان غیر سیگاری این اشخاص خطرزا بوده و مشکلاتی از قبیل بیماری های قلبی – عروقی، تنگی نفس و آسم، سکته های مغزی، چین و چروک و یائسگی زودرس را به دنبال دارد. علاوه بر این تحقیقات جدید نشان دهنده این موضوع هستند که به غیر از بیماری های مذکور فرد ممکن است به عوارضی مرتبط با استخوان و مفاصل مانند پوکی استخوان، عدم ترمیم سریع و مناسب شکستگی ها، کمر درد، کشیدگی عضلات و زردپی های بدن و عدم قبول عضو پیوندی دچار شود از این رو توصیه می شود اگر سیگاری هستید هرچه سریعتر ترک کنید!

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2006-09-11 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :