تاثیر مصرف مواد مخدر همه‌گیر است

تاثیر مصرف مواد مخدر همه‌گیر است

ایرنا-کارشناسان و مقام‌های هندی روز سه‌شنبه در گردهمایی تحت عنوان “نقش زنان در بازسازی معتادان مواد مخدر” که بمناسبت روز بین‌المللی علیه مصرف مواد مخدر در دهلی نو برگزار شد، به این نتیجه دست یافتند که تاثیر مصرف مواد مخدر همه‌گیر است. به گزارش خبرنگار ایرنا از دهلی نو، این گردهمایی توسط وزارت “عدالت اجتماعی […]

ایرنا-کارشناسان و مقام‌های هندی روز سه‌شنبه در گردهمایی تحت عنوان “نقش زنان در بازسازی معتادان مواد مخدر” که بمناسبت روز بین‌المللی علیه مصرف مواد مخدر در دهلی نو برگزار شد، به این نتیجه دست یافتند که تاثیر مصرف مواد مخدر همه‌گیر است. به گزارش خبرنگار ایرنا از دهلی نو، این گردهمایی توسط وزارت “عدالت اجتماعی و اختیارات” هند و با همکاری “دفتر سازمان ملل در مورد مواد مخدر و جنایت” و چند سازمان غیر دولتی برگزار شد. مقام‌های دولتی، کارشناسان و کارمندان سازمان‌های غیردولتی که برای حل مسائل موادمخدر فعالیت می‌کنند، طی این برنامه اظهارداشتند که اگرچه تعداد زنان معتاد نسبت به مرد اکنون خیلی کم است، بازهم این زنان هستند که بیش از همه تحت تاثیر منفی مصرف مواد مخدر قرار می‌گیرند.

“ستیندرا پرکاش” مدیرکل “موسسه ملی دفاع اجتماعی” طی سخنانی در این نشست گفت که مصرف مواد مخدر به عنوان چالش بزرگ اجتماعی بروز کرده است، و برای مقابله با اثرات مخرب آن بایستی اقدامات مشترک انجام یابد.

در این ضمن خانم “آشا داس” قائم مقام اسبق وزارت “عدالت اجتماعی و اختیارات” هند گفت که تاثیر مصرف مواد مخدر بیش از همه زنان را در برگرفته است.

خانم “داس” افزود: تنها یک وزارت و یا یک بخش نمی‌تواند با این مسائل مقابله کند، زیرا افراد معتاد به مواد مخدر در سطوح مختلف جامعه و با سابقه‌های مختلف فرهنگی پیدا می‌شوند، بنابر این طرح و اقداماتی در جهت حل این مسائل نیز باید همه جانبه باشد.

وی بیان داشت که در دهه ‪ ۱۹۸۰‬میلادی مصرف‌کنندگان مواد مخدر نه تنها از تاثیر خطرناک آن آگاه نبودند بلکه مقام‌های دولتی که مسوولیت اتخاذ طرح برای مقابله و کنترل اعتیاد را بعهده داشتند، آنان نیز با تاثیرات مواد مخدر ناآشنا بودند.

خانم “داس” با اشاره به کمبود آگاهی‌های لازم در سطح جامعه هند اضافه کرد که برای کنترل مصرف مواد مخدر ایجاد آگاهی و بیداری مردم خیلی ضروری است.

دکتر “پرتیما مورتی” یک روانپزشک برجسته هند ضمن تاکید بر ضرورت اقدام همه جانبه برای رهایی جامعه از ابتلای مواد مخدر گفت که این یک مساله روانی است و بیش از همه زنان تحت تاثیر آن قرار می‌گیرند.

در این ضمن خانم “کرن بیدی” مدیر کل “بخش تحقیق و توسعه پلیس” هند در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت که معالجه افراد معتاد خیلی مشکل و منوط به سابقه اجتماعی و فرهنگی این چنین افراد است.

خانم “بیدی”، اولین زن هندی است که در سال ‪ ۱۹۷۲‬میلادی در سمت مقام ارشد پلیس عهده دار مسوولیت شد، در ادامه این مصاحبه افزود: روش معالجه ما خیلی خوب است، اما با کمبود بودجه و شبکه اطلاع رسانی مواجه هستیم.

دکتر “بیدی” که مربی “نو جیوتی” (نور نو) یک سازمان غیردولتی مشغول به معالجه و بازسازی افراد معتاد است، به ایرنا گفت: با وجود اینکه تعداد زنان معتاد به مواد مخدر خیلی کم است، اما این زنان هستند که از مصرف مواد مخدر متاثر می‌شوند.

وی افزود: ارتباط بین مصرف مواد مخدر و نزاع خانگی خیلی محکم است. مصرف مواد مخدر باعث صرف پول می‌شود، صرف پول منتج به ایجاد تنش در خانواده می‌گردد که حتی تا سطح انجام اقداماتی همچون خودکشی نیز می‌رسد. همچنین اختلافات احساسی و عاطفه‌ای بین افراد خانواده نیز به دلیل مصرف مواد مخدر تشدید می‌یابد.

بنا بر این ما بایستی برای مقابله با این عفریت مرگ باهم و با همکاری نزدیک برنامه ریزی و آن را اجرا کنیم.

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
2007-06-27
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز