تاثير مخرب اعتياد به ترياک - اعتیاد

تاثیر مخرب اعتیاد به تریاک

تاثیر مخرب اعتیاد به تریاک اعتیاد

تریاک یکی از مواد اعتیادآور است که اعتیاد به آن تأثیر مخربی بر عوامل خطر جدید بیماری‌های قلبی- عروقی دارد. به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسنا – منطقه علوم پزشکی تهران، این تحقیق با هدف رد اعتقاد عوام که مصرف تریاک اثرات مفیدی بر بیماریهای قلبی- عروقی و دیابت دارد، توسط صدیقه عسگری دانشیار مرکز […]

تریاک یکی از مواد اعتیادآور است که اعتیاد به آن تأثیر مخربی بر عوامل خطر جدید بیماری‌های قلبی- عروقی دارد.
به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسنا – منطقه علوم پزشکی تهران، این تحقیق با هدف رد اعتقاد عوام که مصرف تریاک اثرات مفیدی بر بیماریهای قلبی- عروقی و دیابت دارد، توسط صدیقه عسگری دانشیار مرکز تحقیقات قلب و عروق مرکز تحقیقات فیزیولوژی کاربردی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان انجام شد. در این پژوهش که به صورت مقطعی و مورد- شاهد در مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی اصفهان انجام شد، ۳۶۰ فرد سیگاری معتاد به تریاک (آزمون) و ۳۶۰ فرد سیگاری غیرمعتاد (شاهد) انتخاب شدند و میزان غلظت خونی مرفین در هر دو گروه، توسط روش الیزا اندازه‌گیری شد.

نتایج این بررسی نشان می‌دهد: تریاک، تأثیر مخربی بر عوامل خطر جدید بیماری‌های قلبی – عروقی دارد؛ اگر چه به نظر می‌رسد برخی از عوامل خطر این بیماری‌ها را بهبود می‌بخشد اما این اثرات، کوتاه مدت و اصولاً کاذب هستند.

نتایج این پژوهش در مجله علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به چاپ رسیده است.

انتهای پیام

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2009-06-21 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :