تابستان ، فصل شیوع سنگ کلیه

تابستان ، فصل شیوع سنگ کلیه اعتیاد

جام جم آنلاین: آیا می دانید وجه اشتراک پیک نیک ، توپ بیس بال و سنگ های کلیه چیست؟ متخصصان می گویند همه آنها در فصل تابستان رایج ترند. به گزارش مدلاین پلاس ، دکتر اندرو سمبل اورولوژیست مرکز پزشکی بی لور ، علت شیوع بیشتر سنگ های کلیه در فصل تابستان ارتباط آنها با […]

جام جم آنلاین: آیا می دانید وجه اشتراک پیک نیک ، توپ بیس بال و سنگ های کلیه چیست؟ متخصصان می گویند همه آنها در فصل تابستان رایج ترند.
به گزارش مدلاین پلاس ، دکتر اندرو سمبل اورولوژیست مرکز پزشکی بی لور ، علت شیوع بیشتر سنگ های کلیه در فصل تابستان ارتباط آنها با مصرف آب است و بسیاری از افراد در این فصل با وجود گرم شدن هوا آب کافی نمی نوشند.وی نکات زیر را بعنوان توصیه هایی برای کاهش خطر سنگ کلیه عنوان می کند :
– روزانه حداقل چهار تا هشت لیوان آب بنوشید و در گرمای زیاد این مقدار را دو برابر کنید.
– مصرف گوشت راکاهش دهید. رژِم غذایی با محتوای پروتئین حیوانی بالا احتمال تشکیل سنگ کلیه را افزایش می دهد. بنا به توصیه متخصصان تغذیه اتخاذ رژیم غذایی حاوی سبزیجات تازه و کاهش مصرف گوشت از این احتمال می کاهد.
– از مصرفنمک بکاهید. بخش اعظم نمک موجود در رژیم غذایی ما از غذاهای آماده است نه آن نمکی به هنگام سرو بر آن می پاشیم.
– مصرف کافئین را کاهش دهید زیرا بصورت یک ماده مدر عمل می کند و باعث کم شدن آب بدن می شود. سعی کنید به نوشیدنی های بدون کافئین روی آورید.
– برش هایی از لیمو ترش تازه را به آب یا چای خود بیفزایید.
لیمو سرشار از سیترات است که به در جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه موثر است.
با این اقدامات می توانید به کاهش احتمال تشکیل سنگ های کلیه کمک کنید البته برخی فاکتورهای غیر قابل کنترل هم در این مورد وجود دارند که عبارتند از : عفونت های دستگاه ادراری بیماری های خاص و سابقه خانوادگی بیماری.
افرادی که به دفعات دچار عود سنگ کلیه می شوند باید با نظارت پزشک تحت درمان قرار گیرند.

تاریخ بروزرسانی : 2006-08-01 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو