تأسیس کلینیک‌های رایگان ترک سیگار

تأسیس کلینیک‌های رایگان ترک سیگار اعتیاد

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران گفت: اقدامات و فعالیت های ایران در کنوانسیون منع دخانیات بسیار مثبت و چشمگیر بود، بویژه پیشنهاد اخیر ایران مبنی بر تأسیس کلنیک‌های رایگان ترک سیگار که مورد توجه و موافقت کارشناسان سازمان قرار گرفت. دکتر آمبروجیوماننتی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا منطقه علوم پزشکی […]

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران گفت: اقدامات و فعالیت های ایران در کنوانسیون منع دخانیات بسیار مثبت و چشمگیر بود، بویژه پیشنهاد اخیر ایران مبنی بر تأسیس کلنیک‌های رایگان ترک سیگار که مورد توجه و موافقت کارشناسان سازمان قرار گرفت. دکتر آمبروجیوماننتی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، افزود: شعار امسال سازمان جهانی بهداشت «جوانی بدون دخانیات» است. از این رو از دولت‌ها انتظار داریم با بالا بردن سطح آگاهی مردم و آموزش و یادآوری مضرات سیگار به اقشار جامعه به ویژه جوانان، سازمان را یاری کنند.وی با بیان این که افزایش مالیات و ممنوعیت دخانیات از عوامل کنترل مصرف در جوامع است، گفت: دولت‌ها با ممنوع کردن مصرف و افزایش مالیات مواد دخانی مانع ترویج آن در جامعه می شوند.

دکتر آمبروجیوماننتی در پایان تأکید کرد: با توجه به این که جوانان عمده گروه مصرف کنندگان دخانیات هستند، آموزش بر روی آنها در کنترل و ترک دخانیات بسیار مؤثر خواهد بود.

انتهای پیام

تاریخ بروزرسانی : 2008-06-17 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو