تأثیر مصرف حشیش در افزایش تصادفات کشنده

تأثیر مصرف حشیش در افزایش تصادفات کشنده اعتیاد

ایسکانیوز ـ رانندگی بعد از مصرف حتی مقدار کمی حشیش تقریبا خطرات تصادفات کشنده را دو برابر می‌کند. به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از سایت BBC تحقیقات بین افرادی که دارو یا مشروبات الکلی استفاده می‌کنند نشان داد وقتی مصرف مقدار کمی از حشیش تصادفات را تا دو برابر افزایش می‌دهد، مصرف […]

ایسکانیوز ـ رانندگی بعد از مصرف حتی مقدار کمی حشیش تقریبا خطرات تصادفات کشنده را دو برابر می‌کند.

به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از سایت BBC تحقیقات بین افرادی که دارو یا مشروبات الکلی استفاده می‌کنند نشان داد وقتی مصرف مقدار کمی از حشیش تصادفات را تا دو برابر افزایش می‌دهد، مصرف مقدار بیشتری از آن این خطرات را تا سه برابر افزایش می‌دهد.
آمار نشان می‌دهد مردان بیشتر از زنان حشیش مصرف می‌کنند و بیشتر تصادف می‌کنند.
تحقیقات نشان می‌دهد شیوع مصرف حشیش در بین رانندگان حدود ۹/۲/۰ و مشروبات الکلی دیگر حدود ۷/۲/۰ می‌باشد و حدود ۵/۲/۰ تصادفات دقیقا مربوط به مصرف حشیش است. اگر چه مشروبات الکلی هم حدود ۲۸۶/۰ در این تصادفات دخیل است، زیرا تعداد کمی از افراد فقط حشیش مصرف می‌کنند و اکثر آنها مشروبات الکلی دیگر مانند کوکائین نیز مصرف می‌کنند.
محققان اظهار کردند: کاملا بی‌مسوولیتی است که پس از مصرف مشروبات الکلی به رانندگان پرداخت و افزایش تعدادی از مردم که انواع داروها را در حین رانندگی مصرف می‌کنند و سبب افزایش تصادفات کشنده می‌شوند باید تحت کنترل در آید و درمان شود.
نویسنده: فاتحی

تاریخ بروزرسانی : 2005-12-04 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو