بی خانمان های آمریکا مصرف مواد مخدر …

بی خانمان های آمریکا مصرف مواد مخدر …

ایسکانیوز: تحقیقات جدید در امریکا نشان می دهد که یک چهارم بی خانمان های آمریکا مصرف مواد مخدر را علل اصلی بی خانمانی خود دانسته و برهمین اساس بی خانمانی ارتباط مستقیمی با تبعیت نکردن معتادان از روش های درمانی داشته است. طارمیان یک روانشناس صبح امروز در همایش “بررسی تاثیر عوامل اجتماعی در میزان […]

ایسکانیوز: تحقیقات جدید در امریکا نشان می دهد که یک چهارم بی خانمان های آمریکا مصرف مواد مخدر را علل اصلی بی خانمانی خود دانسته و برهمین اساس بی خانمانی ارتباط مستقیمی با تبعیت نکردن معتادان از روش های درمانی داشته است. طارمیان یک روانشناس صبح امروز در همایش “بررسی تاثیر عوامل اجتماعی در میزان گرایش افراد به سوءمصرف موادمخدر” گفت: طبق تحقیقات اخیر در آمریکا، نیم میلیون از مردم آمریکا بی خانمان بوده .که حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد آنان دچار سوء مصرف مواد مخدر و ۲۵ تا ۵۰ درصد آنان نیز به احتمال قوی به سمت مصرف مواد مخدر کشیده می شوند.
وی ادامه داد: یک چهارم بی خانمان های آمریکا مصرف موادمخدر را علل اصلی بی خانمانی خود دانسته و برهمین اساس بی خانمانی ارتباط مستقیمی با عدم تبعیت معتادان از روش های درمانی داشته است.
طارمیان خاطرنشان کرد: هرچقدر در میان بی خانمان ها مصرف مواد تزریقی بیشتر شود مرگ و میر نیز بیشتر شده و احتمال ابتلا به HIV و هپاتیت بیشتر می شود زیرا رفتارهای پرخطر درمیان این افراد بالا بوده و به مواد بهداشتی نیز دسترسی کمی دارند.
این روان شناس گفت: ممکن است این بی خانمان ها برای تامین مایحتاج خود به سمت فحشا روی آورند که این موجب افزایش بیماری های مقاربتی می شود.
وی با اشاره به تاثیر زندان در گرایش افراد به سوء مصرف مواد مخدر افزود: یک سوم تا دوسوم افرادی که در زندان های آمریکا به سر می برند سابقه تزریق داشته و به ازای هر یک سال زندانی بودن ۱۷ درصد احتمال تزریق موادمخدر در میان این افراد افزایش می یابد.
طارمیان تصریح کرد: به طورکلی بیماری های عفونی، مقاربتی، سل و هپاتیت در میان کسانی که سابقه زندانی شدن دارند بیشتر است و همچنین زندانی شدن احتمال تزریق درمیان معتادان را بیست درصد افزایش می دهد.
وی گفت: از هفتادوسه درصد از آمریکایی هایی که سابقه تزریق مشترک داشتند، ۶۳ درصد آن ها زن و ۴۲ درصد آن ها مرد بوده اند.
این روانشناس اظهار کرد: نه تنها باید از افراد معتاد حمایت کنیم بلکه باید به بررسی علت محرومیت احتمالی این افراد پرداخته و امکان دسترسی به امکانات بهداشتی و پزشکی را برای آنان فراهم کنیم بر همین اساس سیاست گذاران باید سیاست گذاری موثری را در پیش گیری از مصرف مواد مخدر داشته است. /۱۴۶/۱۲۰

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
2008-01-30
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز