بیشتر ناخالصی مواد مخدر توزیعی در ایران سمی است

بیشتر ناخالصی مواد مخدر توزیعی در ایران سمی است اعتیاد

بیشتر ناخالصی مواد مخدر توزیعی در ایران سمی استReviewed by Test on Dec 18Rating: رئیس مرکز مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی با اشاره به این که در کنترل فراوانی مواد مخدر در کشور به اهداف اولیه دست یافته‌ایم ، گفت: ۲۱۵ تن انواع مواد مخدر تا ۱۵آذر امسال در کشور کشف شده که در […]

بیشتر ناخالصی مواد مخدر توزیعی در ایران سمی استReviewed by Test on Dec 18Rating:

رئیس مرکز مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی با اشاره به این که در کنترل فراوانی مواد مخدر در کشور به اهداف اولیه دست یافته‌ایم ، گفت: ۲۱۵ تن انواع مواد مخدر تا ۱۵آذر امسال در کشور کشف شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است. با توجه به این که میزان تولید مواد مخدر در کشورهای همسایه شرقی در وضعیت قاچاق مواد مخدر به داخل کشور تاثیر گذار است، برای مبارزه با تولید این مواد در چارچوب توافقات، همکاری‌های برون مرزی هم وجود دارد.

بیشتر ناخالصی مواد مخدر توزیعی در ایران سمی است زمینه کنترل مرزها و کاهش توان گروهای مسلح قاچاق مواد مخدر اقدامات زیادی با هدف کم کردن استعداد و توان این گروهها انجام شده رئیس مرکز مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی با اشاره به این که در کنترل فراوانی مواد مخدر در کشور به اهداف اولیه دست یافته‌ایم ، گفت: ۲۱۵ تن انواع مواد مخدر تا ۱۵آذر امسال در کشور کشف شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است. سردار مهدی ابویی افزود: با توجه به این که میزان تولید مواد مخدر در کشورهای همسایه شرقی در وضعیت قاچاق مواد مخدر به داخل کشور تاثیر گذار است، برای مبارزه با تولید این مواد در چارچوب توافقات، همکاری‌های برون مرزی هم وجود دارد. وی گفت: در زمینه کنترل مرزها و کاهش توان گروهای مسلح قاچاق مواد مخدر اقدامات زیادی با هدف کم کردن استعداد و توان این گروهها انجام شده به شکلی که در مقایسه با سالهای ۷۹ و۸۰ به طور متوسط ۵۰ درصد از توان آنها کاسته شده است. ابویی افزود: کنترل و مهار گروه‌های مسلح قاچاقچی مواد مخدر در مرزها هم توان آنها را کاهش می‌دهد، هزینه قاچاق را افزایش داده و هم این که مانع ورود مواد به چرخه توزیع در داخل کشور است. رئیس مرکز مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به ناخالصی‌ها در مواد مخدر با هشدار به خانواده‌ها گفت: بیشتر ناخالصی‌های مواد مخدر که در کشور توزیع می‌شود، سمی است و مرگ و میر مصرف ‌کنندگان را در پی دارد. وی تصریح کرد: افزایش قیمت در خرده فروشی مواد مخدر و افزایش ناخالصی باعث توقف رشد اعتیاد جدید به مواد مخدر و افزایش رویکرد به ترک معتادان شده است. رئیس مرکز مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی افزود: همزمان با تشدید فعالیت‌های فیزیکی علیه سوداگران مرگ، در زمینه پیشگیری از اعتیاد نیز با هماهنگی سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف اقداماتی شده که این کار نیز با ارائه مشاوره بخصوص برای جوانان نتایج مثبتی داشته است.
منبع خبر: هم وطن سلام ۲۴-۹-۸۴

تاریخ بروزرسانی : 2005-12-18 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد