بیماریهای قلبی، تنفسی و سرطان ومصرف دخانیات

بیماریهای قلبی، تنفسی و سرطان ومصرف دخانیات اعتیاد

ایسنا:دبیر انجمن آترواسکلروز اظهار کرد: سکته‌های قلبی می‌تواند بدون علائم قبلی و در نتیجه اهمیت ندادن به انجام معاینات دوره‌ای در افراد ایجاد شود که در این میان مصرف دخانیات یکی از مؤثرترین عوامل در افزایش احتمال بروز چنین عوارضی است. دکتر محمدرضا محمدحسنی در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: […]

ایسنا:دبیر انجمن آترواسکلروز اظهار کرد: سکته‌های قلبی می‌تواند بدون علائم قبلی و در نتیجه اهمیت ندادن به انجام معاینات دوره‌ای در افراد ایجاد شود که در این میان مصرف دخانیات یکی از مؤثرترین عوامل در افزایش احتمال بروز چنین عوارضی است.
دکتر محمدرضا محمدحسنی در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: هنگامی که در عروق تغذیه کننده قلب اختلال و آترواسکلروز ایجاد می‌شود، این عارضه ممکن است به پارگی ناگهانی پلاک‌های عروق قلب منجر شود و شخص را به حمله حاد قلبی که اصطلاحا به آن سکته قلبی گفته می‌شود دچار کند.
وی با اشاره به این که سکته‌های قلبی ممکن است بدون علائم قبلی رخ دهند، بیان کرد: متاسفانه در ۵۰ درصد موارد، حملات قلبی، منجر به فوت بیمار قبل از رسیدن به بیمارستان می‌شود. زیرا در اثر سکته، تصلب شرایین و اختلال در عروق کرونر قلب ایجاد می‌شود و این عامل تاثیر زیادی در مرگ زودرس مبتلایان به سکته قلبی دارد.
این فوق تخصص قلب و عروق تصریح کرد: سکته یا حملات حاد قلبی معمولا به علت بی‌توجهی، عدم مراجعه به پزشک و انجام ندادن معاینات دوره‌ای در افراد ایجاد می‌شود.
دکتر محمد حسنی با تاکید بر این که عامل بروز سکته‌های قلبی در افراد مصرف کننده دخانیات بیشتر است، خاطرنشان کرد: مصرف‌کنندگان دخانیات بیشتر دچار بیماریهای تنفسی، سرطان و بیماریهای قلبی به ویژه حملات حاد قلب می‌شوند.

دبیر انجمن آترواسکلروز تاکید کرد: از آنجا که حتی افرادی که در معرض دود سیگار هستند بیشتر در معرض سکته‌های قلبی قرار می‌گیرند، لذا عدم مصرف دخانیات، تاثیر حائز اهمیتی در پیشگیری از اختلالات قلب و عروق دارد.

وی در پایان یادآور شد: بهتر است میانسالانی که در خانواده یا فامیل درجه اول خود سابقه سکته قلبی، دیابت یا فشار خون دارند با انجام طب ورزشی از سلامت قلب خود مطمئن شوند واز طرفی با افزایش تمرینات ورزشی و اصلاح شیوه‌های غذایی از بروز حملات قلبی پیشگیری کنند.

تاریخ بروزرسانی : 2006-10-04 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو