بیشترین شمار معتادان کشور

بیشترین شمار معتادان کشور

بر اساس گزارش «ارکان برنامه جامع ملی»، منتشر شده از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر، استان‌های خراسان، کرمان و سیستان و بلوچستان به ترتیب دارای بیشترین شمار معتادان کشور هستند. عباس دیلمی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به گزارش مذکور که در اردیبهشت سال ۸۴ منتشر شده […]

بر اساس گزارش «ارکان برنامه جامع ملی»، منتشر شده از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر، استان‌های خراسان، کرمان و سیستان و بلوچستان به ترتیب دارای بیشترین شمار معتادان کشور هستند. عباس دیلمی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به گزارش مذکور که در اردیبهشت سال ۸۴ منتشر شده است. اظهار کرد: مفاد این گزارش در زمینه روند رشد اعتیاد، روند ترانزیت یا تولید مواد مخدر، تقسیم‌بندی شمار معتادان هر استان کشور و همچنین بررسی میزان امکانات و تسهیلات موجود درمان اعتیاد در استان‌ها ‌تا کنون تغییر چندانی نداشته، اما متاسفانه به نسبت نتایج گزارش در راستای رفع کمبودها به نسبت مشکلات هر استان اقدام نشده است.

مدیرعامل جمعیت خیریه تولد دوباره همچنین خاطر نشان کرد: متاسفانه استان‌های خراسان، کرمان و سیستان و بلوچستان، علی‌رغم دارا بودن بیشترین شمار معتادان کشور، به ترتیب از کمترین تعداد مراکز درمان اعتیاد برخوردارند؛ به گونه‌ای که در حال حاضر استان‌های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی و پس از آن، به ترتیب، کرمان و سیستان و بلوچستان دارای کمترین مراکز درمان اعتیاد هستند.

وی با اشاره به محرومیت جدی مناطق شرقی کشور نسبت به برخورداری از تسهیلات درمان اعتیاد و عوارض آن، تاکید کرد: با توجه به این که این مناطق دارای کمترین جمعیت معتاد تحت پوشش درمان هستند، مسوولان ذیربط باید هرچه سریع‌تر و جامع‌تر نسبت به تجهیز این مناطق به تسهیلات درمان اعتیاد اقدام کند.

مدیرعامل جمعیت خیریه تولدی دوباره در ادامه از افتتاح دو مرکز اقامتی جدید در شهرهای زابل و زاهدان با حمایت سازمان بهزیستی و قوه قضاییه در آینده نزدیک خبر داد و یادآورشد: رویکرد سال ۸۷ جمعیت خیریه «تولد دوباره» حضور و افتتاح مراکز درمانی در استان‌های محروم به ویژه استان‌های خراسان جنوبی و رضوی و شمالی، استان هرمزگان، استان کرمان و سایر استان‌های شرقی کشور است.

به گزارش ایسنا، چندی پیش، با صدور اولین پروانه فعالیت مراکز بازتوانی و درمان اعتیاد تیپ B از سوی سازمان بهزیستی استان سیستان و بلوچستان، دو مرکز اقامتی معتادان (کانون‌های تولد دوباره) در استان سیستان و بلوچستان با ظرفیت پذیرش ماهانه ۴۰ نفر در شهرهای «ایران‌شهر» و «سراوان» با پشتیبانی سازمان بهزیستی این استان افتتاح شد.

گفتنی است مراکز اقامتی ایران‌شهر و سروان، سالانه ۵۰۰ معتاد را به صورت رایگان پذیرش خواهند کرد.

انتهای پیام

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
2008-04-20
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز