برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر - اعتیاد

برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر

برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر اعتیاد

رونمایی از آرم جدید این ستاد مبارزه با مواد مخدر از جمله برنامه‌های این هفته خواهد بود. به گزارش خبرنگار مهر ، بابک دین پرست در تشریح برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر گفت : سه شنبه ۵ تیرماه ۱۳۸۶ که مصادف با ۲۶ ژوئن روز جهانی مبارزه با مواد مخدر نیز هست ، […]

رونمایی از آرم جدید این ستاد مبارزه با مواد مخدر از جمله برنامه‌های این هفته خواهد بود.
به گزارش خبرنگار مهر ، بابک دین پرست در تشریح برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر گفت : سه شنبه ۵ تیرماه ۱۳۸۶ که مصادف با ۲۶ ژوئن روز جهانی مبارزه با مواد مخدر نیز هست ، به نام مبارزه ، ایثار وشهادت نامگذاری شده است .وی در توضیح برنامه های این روز بیان داشت: در همایشی با حضور مقام های بلندپایه کشوری ، لشگری و سفیران خارجی مقیم تهران، اقدام های سال ۸۵ ( ۲۰۰۶ میلادی ) ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور توسط سردار احمدی مقدم اعلام می شود .

وی در ادامه، تجلیل از خانواده های جانبازان و شهدای مبارزه با مواد مخدر سال ۸۵ را از دیگر برنامه های این روز دانست .
همچنین تقدیر از دست اندرکاران دستگاه های عضو و مرتبط با ستاد ، انتشار تمبرهای یادبودی با طرح های شهدای مبارزه با مواد مخدر ، شعار سازمان ملل متحد برای مبارزه با مواد مخدر و انتشار آرم جدید ستاد .

دین پرست همچنین از رونمایی آرم جدید ستاد مبارزه با مواد مخدر در مراسم این روز خبر داد

قرار است بیش از ۶۰ تن مواد مخدر در تهران و همچنین مقادیر دیگر به صورت همزمان در ۴ استان خراسان رضوی ، فارس ، کرمان و یزد امحاء شود .

وی در ارتباط با چهارشنبه ۶ تیر ماه گفت : عنوان این روز درمان ، بازتوانی و کاهش آسیب معتادان است و همایشی با عنوان درمان ، کاهش آسیب ره یافت ها و چالش ها با حضور نمایندگان وزارت بهداشت و درمان ، سازمان بهزیستی ، سازمان زندان ها و تعدادی از سازمان های بین المللی برگزار می شود .

مسئول ستاد بزرگداشت هفته مبارزه با مواد مخدر در ادامه بیان داشت : در این روز یک مرکز دی ای سی ترک اعتیاد ویژه بانوان در تهران با همکاری سازمان بهزیستی افتتاح می شود .

وی در ارتباط با برنامه پنج شنبه ۷/۴/۱۳۸۶ گفت : عنوان این روز جوانان ، خانواده و مواد مخدر است که در آن مراسم ورزش صبحگاهی در یکی از پارک های تهران با حضور مسئولان دبیرخانه ستاد و برخی ورزشکاران نامدار برگزار می شود .

دین پرست تقدیر از نخبگان فعال در عرصه مبارزه با مواد مخدر را یکی دیگر از برنامه های این روز برشمرد و بیان داشت : مراسمی با حضور مشاوران جوان دستگاه ها ، نمایندگان سازمان های فرهنگی و پیشگیری از مواد مخدر و با حضور ۱۲۰ جوان نخبه فعال در عرصه مبارزه با مواد مخدر ، برگزار می شود که در آن از ۲۰ نفر از آنها که در حوزه پیشگیری ، درمان ، کاهش آسیب و مقابله با عرضه فعالیت داشتند تقدیر خواهد شد .

نیروی مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این روز همایشی را در تهران و مرکزهای استان سراسر کشور با عنوان تبیین نقش خانواده و جوانان برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر برگزار می کند .

این مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر پیرامون برنامه های جمعه ۸/۴/۸۶ برابر با چهارمین روز از هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت : این روز معنویت ، ورزش و پیشگیری از اعتیاد نام گذاری شده و در آن مسابقه های گروهی و همگانی با محوریت سازمان تربیت بدنی در سراسر کشور برگزار خواهد شد .

دین پرست با اعلام اینکه بر اساس هماهنگی های انجام شده از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با دبیرخانه شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سردار احمدی مقدم سخنران پیش از خطبه نماز جمعه تهران خواهد بود ، و در سراسر کشور با هماهنگی استانداران ، روسای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استانها با هماهنگی استانداران پیش از خطبه های نماز جمعه سخنرانی خواهند کرد ، بیان داشت : ائمه جماعت سراسر کشور نیز بین نمازهای مغرب و عشاء در این روز پیرامون پیشگیری از گرایش جوانان به مواد مخدر صحبت خواهند کرد .

وی درباره برنامه های شنبه ۹ خرداد ماه سال جاری نیز گفت : عنوان این روز ،هنر ، رسانه و آگاه سازی عمومی در مبارزه با مواد مخدر است و در طول آن نشستی با حضور نخبگان فرهنگی ، اصحاب رسانه و هنرمندان برجسته کشور در قالب هم اندیشی برای بررسی بهترین شیوه های آگاهی رسانی عمومی در عرصه مبارزه با مواد مخدر برگزار می شود .

مسئول ستاد بزرگداشت هفته مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: اجرای تئاترهای خیابانی در پار کهای سراسر کشور با محوریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با هدف ایجاد قبح استعمال موادمخدر و ایجاد نفرت آن در سطح جامعه ، به همراه انتشار مطالب در نشریه های سراسری و محلی از دیگر برنامه های این روز خواهد بود .

وی در ارتباط با برنامه های یکشنبه دهم تیر ماه ۱۳۸۶ گفت : عنوان ششمین روز از هفته مبارزه با مواد مخدر مصون سازی مرکزهای آموزشی ، اداری و حرفه ای در مقابله با اعتیاد است . که در طول همین روز همایشی با همین عنوان و با حضور معاونان وزیران و دستگاه ها و همچنین مسئولان حراست های سازمان ها در تهران برگزار می شود.

دین پرست با اعلام عنوان آخرین روز از هفته مبارزه با مواد مخدر با عنوان اتحاد ملی ، مشارکت های مردمی در کنترل مواد مخدر گفت : در این روز جشنواره ای با عنوان تقدیر از سازمان های مردم نهاد ( NGO ) فعال در عرصه مبارزه با مواد مخدر در تهران برگزار می شود . که در آن مسئولان دویست سازمان مردم نهاد دعوت شده اند و از این میان از تلاشهای یازده تشکل تقدیر خواهد شد .

دین پرست همچنین در ارتباط با ویژگیهای برنامه هفته مبارزه با مواد مخدر امسال نسبت به گذشته اظهار داشت : امسال جشنواره ای با عنوان اعتیاد نه ، در طولث هفته مبارزه با مواد مخدر در مجموعه ورزشی شهید شیرودی با هدف پیشگیری از اعتیاد در خانواده ها با تلاش سازمان تربیت بدنی ، وزارت آموزش و پرورش ، وزارت علوم تحقیقات و فناوری اطلاعات ، نیروی مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، سازمان بهزیستی و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود .

وی توضیح داد : در این نمایشگاه هر یک از دستگاه ها به برپایی نمایشگاهی با هدف پیشگیری از اعتیاد می پردازند . و سازمان بهزیستی نیز کارگاهی آموزشی با هدف پیشگیرانه برای خانواده ها و بازدیدکنندگان برگزار خواهد کرد .
دین پرست با اعلام خبر تجلیل از چهار هزار معتاد بهبود یافته توسط سازمان های غیر دولتی در طول این هفته اظهار داشت : در این هفته نمایشگاهی دائمی در ارتباط با دستاوردهای سازمانهای عضو و یا مرتبط با ستاد مبارزه با مواد مخدر از سوی ستاد برپا خواهد شد .

گفتنی است در طول این هفته ، تصویرهایی مربوط به دویست شهید عرصه مبارزه با مواد مخدر در معابر عمومی و بزرگراه ها نصب خواهد شد .

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2007-06-21 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :