برای لاغر شدن سیگار نکشید

برای لاغر شدن سیگار نکشید اعتیاد

ایسکانیوز – بنابر تازه‌ترین تحقیقات محققان دانشگاه پترز بوگ، زنانی که سیگار کشیدن را در دوران بارداری ترک کرده‌اند به دلیل نگرانی از وزن گیری دوباره، بعد از بارداری شروع به سیگار کشیدن می‌کنند. به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از Health Day، محققان با بررسی ۱۱۹ زن باردار که در سه ماهه […]

ایسکانیوز – بنابر تازه‌ترین تحقیقات محققان دانشگاه پترز بوگ، زنانی که سیگار کشیدن را در دوران بارداری ترک کرده‌اند به دلیل نگرانی از وزن گیری دوباره، بعد از بارداری شروع به سیگار کشیدن می‌کنند.
به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از Health Day، محققان با بررسی ۱۱۹ زن باردار که در سه ماهه دوم بودند و حداقل روزانه ۸ سیگار می‌کشیدند اما هنگامیکه باردار شدند آن را ترک کردند، دریافتند۶۵ درصد این زنان بعد از زایمان وسوسه می‌شوند تا مجدد سیگار بکشند.
تعدادی از این زنان ابراز کردند آنها قادرند بدون اینکه وسوسه شوند و سیگار بکشند وزن خود را بعد از بارداری کنترل کنند، اما عمده‌ای از زنان نیز گفتند آنها برای جلوگیری از اضافه وزن بعد از بارداری سیگار می‌کشند. براساس این مطالعه اغلب زنانیکه با انگیزه بودند که بعد از زایمان سیگار نکشند زنانی بودند که می‌خواستند خودشان نوزادشان را شیر بدهند. به گفته این محققان بسیاری از زنان سیگاری که می‌خواهند در بارداری سیگار را ترک کنند اما واقعیت این است که تعداد کمی از آنان قادر به این کار هستند.

نویسنده: / جمالی

تاریخ بروزرسانی : 2006-12-20 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
جایگزین بوتاکس آمد