با معتادان در حال ترک برخورد قهرآمیز نمی‌شود

با معتادان در حال ترک برخورد قهرآمیز نمی‌شود اعتیاد

خانواده سبز:دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: فضا برای ترک اعتیاد معتادان کاملا فراهم است و علاوه بر اینکه بودجه کافی برای توسعه مراکز ترک اعتیاد تامین شده است، با معتادانی که برای ترک، به این مراکز مراجعه کنند برخورد قهرآمیز نمی‌شود. فدا حسین مالکی افزود: ستاد مبارزه با مواد مخدر امسال برای […]

خانواده سبز:دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: فضا برای ترک اعتیاد معتادان کاملا فراهم است و علاوه بر اینکه بودجه کافی برای توسعه مراکز ترک اعتیاد تامین شده است، با معتادانی که برای ترک، به این مراکز مراجعه کنند برخورد قهرآمیز نمی‌شود.
فدا حسین مالکی افزود: ستاد مبارزه با مواد مخدر امسال برای اولین بار ۱۳ میلیارد تومان برای توسعه و افزایش مراکز درمان و ترک اعتیاد تامین کرده است که با استفاده از این اعتبار، مراکز ۶ گانه شامل مراکز درمان گذری یا DIC، مراکز متادون درمانی دولتی و خصوصی، مراکز اجتماع درمان مدار یا TC، مراکز دسترسی به معتادان و مراکز سرپناه در سراسر کشور افزایش می‌یابد.
وی اضافه کرد: اگر این مراکز جوابگوی تقاضای معتادان برای ترک اعتیاد نباشد بودجه بیشتری را برای افزایش مراکز درمان و ترک اعتیاد در نظر می‌گیریم و امکانات لازم برای ترک اعتیاد معتادان در جامعه مستقر خواهد شد، حتی ماموران مراکز دسترسی به معتادان به صورت فعال وارد مناطق پر خطر می‌شوند و با شناسایی معتادان پر خطر برای کمک و کاهش آسیب آنان و انجام اقدامات درمانی و ارائه دارو و سرم به آنان وارد عمل می‌شوند.
مالکی گفت: همه معتادانی که برای ترک اعتیاد مراجعه کنند بیمار محسوب می‌شوند و تحت پیگرد قانونی قرار نمی‌گیرند اما قطعا با معتادانی که لجاجت می‌ورزند و برای ترک اعتیاد هیچ اقدامی نمی‌کنند برخورد قضایی و انتظامی می‌شود.
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر اضافه کرد: اقدامات لازم برای مقابله با قاچاقچیان نیز به صورت جدی در کشور در حال انجام است، محور اصلی این اقدامات با قرارگاه رسول اکرم (ص) است که توانسته است فضای ناامنی را برای قاچاقچیان به وجود آورد و امنیت را در منطقه شرق کشور برقرار کند.

تاریخ بروزرسانی : 2006-10-15 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو