بازارسیاه متادون

بازارسیاه متادون

مدیرکل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر از افزایش واردات مواد اولیه متادون به سه تن طبق تفاهم نامه امضا شده بین ایران و سازمان ملل متحد در سفر اخیر وی به وین خبر داد و گفت: با افزایش واردات مواد اولیه و همچنین افزایش ظرفیت تولید و پوشش متادون با مشارکت وزارت […]

مدیرکل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر از افزایش واردات مواد اولیه متادون به سه تن طبق تفاهم نامه امضا شده بین ایران و سازمان ملل متحد در سفر اخیر وی به وین خبر داد و گفت: با افزایش واردات مواد اولیه و همچنین افزایش ظرفیت تولید و پوشش متادون با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دست بخش خصوصی را از سودهای کلانی که از سفره متادن نصیبشان می‌شود، کوتاه می‌کنیم. دکتر سعید صفاتیان در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ضمن بیان این مطلب، افزود: چندی پیش بین ستاد مبارزه با مواد مخدر و معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برای افزایش پوشش درمان با متادون از ۶۰ هزار به ۱۰۰ هزار نفر در سال آینده تفاهم و هماهنگی صورت گرفت.

وی با اشاره به این که با افزایش ۴۰ هزار نفری ظرفیت پوشش متادون، پوشش درمان نگهدارنده معتادان با این دارو به میزان کافی خواهد رسید، تاکید کرد: هدف از تفاهم، افزایش واردات مواد اولیه و تولید متادون با کمک دولت این است که ترجیح می‌دهیم، سود حاصل از افزایش و پوشش این دارو به صندوق دولت واریز شود.

مدیرکل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر، همچنین با اشاره به سود کاذب بیش از ۵۰۰ میلیارد تومانی که از قبل متادون نصیب بخش خصوصی می‌شود، اظهار کرد: افزایش تولید متادون از طریق بخش دولتی موجب مسدود شدن راه کسب سودهای کاذب از واردات، تولید و توزیع متادون توسط بخش خصوصی می‌شود.

وی در ادامه بر اجرا شدن قطعی این تفاهم‌نامه و افزایش حتمی تولید و پوشش متادون در اوایل سال آینده تاکید کرد و یادآور شد: دخالت کاذب بخش خصوصی در اقتصاد درمان مصرف و سوءمصرف موادمخدر به ضرر بخش دولتی است و با اجرا شدن این تفاهم نامه و در نتیجه، ذخیره سود حاصل از تولید متادون برای دولت، قطعا نابسامانی‌های موجود در زمینه تولید و توزیع متادون به ویژه بازار سیاه فروش آن از بین می‌رود.

صفاتیان میزان کنونی واردات مواد اولیه متادون را یک تن برشمرد و خاطر نشان کرد: با خروج بخش خصوصی از چرخه تولید متادون، گردش این چرخه کاملا به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سپرده خواهد شد؛ به این مفهوم که وزارت بهداشت، دارو را از سیستم دولتی تهیه کرده و به سیستم دولتی می‌فروشد و سود حاصل نیز صرف روان‌تر شدن حرکت این چرخه می‌شود.

وی همچنین از آغاز تولید داخلی متادون از ابتدای امسال توسط دو شرکت دارویی خبر داد و تاکید کرد: افزایش ظرفیت تولید داخلی این دارو که فعلا در مرحله پایلوت است، اعتبار علمی و اقتصادی ایران در درمان اعتیاد را به شدت بالا خواهد برد.

مدیر کل درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر در پایان شمار مراکز خصوصی و دولتی درمان نگهدارنده با متادون را در سطح کشور به ترتیب ۴۵۰ و ۱۵۰ مرکز اعلام کرد و به ایسنا گفت: متادون در حال حاضر در دو نوع قرص و شربت با نام‌های متادون و هایدون در بازار توزیع می‌شود.

انتهای پیام

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
2008-01-19
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز