بادرمان‌اعتیادازجرایم درجامعه کاسته می‌شود

بادرمان‌اعتیادازجرایم درجامعه کاسته می‌شود اعتیاد

ایسنا-اولین سمینار سراسری پیشگیری و درمان اعتیاد توسط انجمن پزشکان عمومی ایران از دوم تا چهارم خرداد ماه سال جاری به مدت سه روز با حضور جانشین دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری و جمعی از پزشکان عمومی سراسر کشور درمحل تالار غرضی بیمارستان میلاد برگزار می‌شود. به گزارش سرویس بهداشت و درمان […]

ایسنا-اولین سمینار سراسری پیشگیری و درمان اعتیاد توسط انجمن پزشکان عمومی ایران از دوم تا چهارم خرداد ماه سال جاری به مدت سه روز با حضور جانشین دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری و جمعی از پزشکان عمومی سراسر کشور درمحل تالار غرضی بیمارستان میلاد برگزار می‌شود. به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر مسعود مسلمی فرد دبیر اجرایی سمینار سراسری پیشگیری و درمان اعتیاد با اشاره به اهداف برگزاری این سمینار خاطرنشان کرد: این سمینار با هدف ارتقای امنیت اجتماعی،‌ جلوگیری از رشد سریع مصرف مواد مخدر و محوریت درمان معتادان با همکاری پزشکان عمومی جهت ارائه آخرین متدهای درمانی منطبق با امکانات دارویی و فتارهای اجتماعی آغاز به کار خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: پزشکان عمومی با حضور در این سمینار نه تنها با پروتکل‌های درمانی مربوط به مواد و داروهای جدی اعتیاد آور آشنا می‌شوند بلکه از امتیاز بازآموزی و گواهی کاربردی نیز برخوردار خواهند شد.

دکتر مسلمی فرد همچنین با اشاره به اجرای طرح ملی درمان معتادان کشور که توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری اعلام شده، تصریح کرد: با توجه به این که هدف اصلی این طرح جمع آوری و ساماندهی تمامی معتادان می‌باشد حضور پزشکان عمومی در این سمینار به عنوان خط اول درمان موجب سرعت بخشیدن به طرح خواهد بود و این مسئله نشانگر آن است که اجرای طرح فوق با مشارکت و هماهنگی جامعه پزشکان جهت پیشبرد اهداف کلان در زمینه درمان و پیشگیری از اعتیاد کاملا ضروری به نظر می‌رسد.

نایب رییس انجمن پزشکان عمومی ایران با اشاره به سرانه هزینه پیشگیری از اعتیاد که یک دلار است، گفت: هزینه درمان ۳۰ برابر هزینه‌های پیشگیری می‌باشد لذا توجه هرچه بیشتر مسوولان به برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد کمک به اقتصاد کشور است.

دکتر مسلمی فرد گفت: از علاقمندان جهت شرکت در اولین سمینار سراسری پیشگیری و درمان اعتیاد روز اول سمینار (دوم خرداد) در محل برگزاری ثبت نام به عمل خواهد آمد.

دبیر اجرایی اولین سمینار سراسری پیشگیری و درمان اعتیاد در ادامه، حمایت از درمان و ساماندهی معتادان کشور و حرکت به سمت بهبود آنان را امری مهم دانست و با اشاره به فرموده امام (ره) که نجات یک معتاد، نجات یک جامعه است، گفت: امروزه رشد سریع مصرف مواد مخدر علاوه بر اینکه هزینه‌های سنگینی در ابعاد مختلف به کشور تحمیل می‌کند موجب هدر رفتن نیروی توانمند جوان جامعه می‌شود و اگر در امر پیشگیری و درمان اعتیاد غفلت کنیم، قطعا افراد بیشتری در دام این مواد گرفتار خواهند شد این در حالی است که براساس آمار سازمان بهداشت جهانی با درمان اعتیاد ۸۰ درصد از جرایم در جامعه کاسته خواهد شد.

دبیر اجرایی سمینار سراسری پیشگیری و درمان اعتیاد خاطرنشان کرد: براساس اخبار بدست آمده از دفتر پیشگیری و امور اعتیاد سازمان بهزیستی روزانه ۱۰ میلیارد تومان برای تهیه مواد مخدر از سوی معتادان در کشور هزینه می‌شود که این مسئله نگران کننده است.

گفتنی است، اولین سمینار سراسری پیشگیری و درمان اعتیاد از دوم تا چهارم خرداد ماه سال جاری به مدت سه روز در محل تالار غرضی بیمارستان میلاد از ساعت ۸ الی ۱۶ برگزار می‌شود.

انتهای

تاریخ بروزرسانی : 2007-05-22 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو