ایران ؛ پیشتاز درمان معتادان

ایران ؛ پیشتاز درمان معتادان

مهر -دبیر کل ستاد مبارز با مواد مخدر گفت: در هیچ کجای دنیا ، آمار دقیقی از معتادان وجود ندارد اما بر اساس برررسی های صورت گرفته باید گفت در حال حاضر در حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار معتاد دائمی در کشور وجود دارد و همچنین در حدود ۷۰۰ هزار نفر نیز به صورت […]

مهر -دبیر کل ستاد مبارز با مواد مخدر گفت: در هیچ کجای دنیا ، آمار دقیقی از معتادان وجود ندارد اما بر اساس برررسی های صورت گرفته باید گفت در حال حاضر در حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار معتاد دائمی در کشور وجود دارد و همچنین در حدود ۷۰۰ هزار نفر نیز به صورت تفننی مواد مصرف می کنند.
سردار احمدی مقدم امروز در حاشیه هفتمین اجلاس افسران رابط مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران، به افزایش تولید هروئین به علت دسترسی باندهای قاچاق موادر مخدر به لابراتوارهای پیشرفته اشاره کرد و افزود : تبدیل تریاک به هروئین به دلیل نقل و انتقال آسان تر آن یکی از مشکلات جدی ما در حال حاضر است که باید از سوی افسران رابط و دستگاههای بین المللی در این خصوص فکر اساسی اندیشیده شود.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدردر ارتباط با آمار دقیق معتادان در کشور گفت : در هیچ کجای دنیا ، آمار دقیقی از معتادان وجود ندارد اما بر اساس برررسی های صورت گرفته باید گفت در حال حاضر در حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار معتاد دائمی در کشور وجود و همچنین در حدود ۷۰۰ هزار نفر نیز به صورت تفننی مواد مصرف می کنند که بر اساس این تعداد برنامه ریزی جهت مقابله انجام می شود.

احمدی مقدم در ارتباط با کمک های مجامع بین المللی به ایران در راستای مبارزه با مواد مخدر گفت : باید از مجموعه ظرفیت ها به خصوص افسران رابط برای افزایش همکاری های اطلاعاتی بهره گیریم و به طور حتم تقویت این همکاری ها عرصه را برای قاچاقچیان تنگ تر خواهد کرد .

وی تصریح کرد : میزانی که جهت کمک از سوی مجامع بین المللی به ایران اعلام شده ۶۰۰ هزار دلار است که باید گفت این میزان شاید یک درصد هزینه های مبارزه با مواد مخدر ما نیز نشود و به طور کلی این پولی نیست که در اختیار ما قرار گیرد بلکه در غالب اجرای پروژه ها هزینه خواهد شد.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر خاطر نشان کرد : ۶۰۰ هزار دلار اعتبار پیش بینی شده بیشتر یک عدد نمادین برای اعلام حضور کشورهای بین المللی در عصه مبارزه با مواد مخدر است.

وی به افزایش ۳۰ درصدی کشت خشخاش در افغانستان اشاره کرد و گفت : به نظر می آید نیروهای آمریکایی در افغانستان وظیفه ای برای خود در جهت مبارزه با موادر مخدر قائل نیستند.

احمدی مقدم با بیان اینکه ، ایران در سال ۲۰۰۷ یک حرکت انقلاب گونه در راستای کاهش آسیب و کاهش تقاضای مصرف هروئین داشته است گفت : بنا داریم در ابتدای سال ۲۰۰۸ میلادی ، مسئولان سازمان ملل و سازمان بهداشت جهانی را برای اطلاع از پیشرفت جهش گونه ایران در راستای کاهش آسیب ها و مصرف و همچنین درمان معتادان به ایران دعوت کنیم تا در جریان امر قرار گیرند.

وی خاطر نشان کرد : ایران تا پایان سال ۲۰۰۷ میلادی، در امر درمان معتادان، کشور پیشتاز در سطح دنیا خواهد بود.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در ارتباط با وضعیت گروگان ژاپنی گفت : دستگاههای اطلاعاتی اعلام کرده اند که گروگان ژاپنی را به پاکستان منتقل کرده اند و خبر بیشتری در این خصوص نداریم .

وی تاکید بر اینکه پیگیری برای آزادی گروگان ژاپنی همچنان ادامه دارد افزود : از طریق پلیس امنیت و اینترپل موضوع را پیگیری می کنیم.

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2007-10-24
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز