اکس درکافی‌شاپهای مناطق یک تا‌۵ تهران

اکس درکافی‌شاپهای مناطق یک تا‌۵ تهران اعتیاد

ایسنا:مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر با اعلام در معرض خطر مصرف مواد مخدر بودن ۶۹/۲۰ درصد دانشجویان کشور گفت: ۴/۲۲ درصد دانشجویان دانشگاه تهران، ۴۶/۲۵ درصد دانشجویان صنعتی امیر کبیر، ۴۲/۲۱ درصد دانشجویان شریف و ۲۶/۲۵ درصد دانشجویان دانشگاه هنر تهران در معرض خطر مصرف مواد مخدر هستند. به گزارش خبرنگار […]

ایسنا:مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر با اعلام در معرض خطر مصرف مواد مخدر بودن ۶۹/۲۰ درصد دانشجویان کشور گفت: ۴/۲۲ درصد دانشجویان دانشگاه تهران، ۴۶/۲۵ درصد دانشجویان صنعتی امیر کبیر، ۴۲/۲۱ درصد دانشجویان شریف و ۲۶/۲۵ درصد دانشجویان دانشگاه هنر تهران در معرض خطر مصرف مواد مخدر هستند. به گزارش خبرنگار «اجتماعی» ایسنا حمید صرامی امروز در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران با بیان این که ۸۷ درصد مردم کشور و ۸۵ درصد تهرانی ها مواد مخدر را پس از فقر و بیکاری بحران سوم می‌دانند، اظهار کرد: ۳/۱۳ درصد دانش‌آموزان کشور و ۷/۱۵ درصد دانش‌آموزان تهران در معرض مصرف مواد مخدر ، ۳/۲۳ درصد دانش‌آموزان کشور و ۵/۲۶ درصد دانش‌آموزان تهران در معرض خطر مصرف سیگار و ۸/۱۵ درصد دانش‌آموزان کشور و ۲۴ درصد دانش‌آموزان تهران در معرض مصرف الکل هستند.
وی با بیان این که در ربع قرن اخیر۶۲۰ هزار نفر به واسطه مواد مخدر روانه زندانها شده‌اند، گفت: ۲۴۰ هزار نفر نیز به واسطه سرقت و بیش از ۲۰۰ هزار نفر به واسطه شرارت که اینها نیز ناشی از مواد مخدر است، روانه زندانها شده‌اند که در مجموع یک میلیون نفر در ربع قرن اخیر با احتساب تکراری‌ها به این سه جرم روی آورده‌اند.
صرامی با بیان این که ۶۷ درصد دستگیر شدگان متاهل بوده‌اند ، اذعان کرد: ۴۷ درصد مصرف کنندگان دانش‌آموزی و دانشجویی، تفریح، لذت و شادی را به عنوان اولین علت و ۵۷ درصد مشکلات روحی ، روانی و استرس را به عنوان علل گرایش به مصرف مواد مخدر مطرح می‌کنند.
وی اعلام کرد: ۵/۱۷ درصد مراجعان کافی‌شاپهای مناطق یک تا ۵ تهران برای دستیابی به قرصهای روانگردان و محرکها به این مراکز مراجعه می‌کنند.
صرامی با اشاره به فقدان نگاه برنامه‌ای در فعالیتهای مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: اگر چه فعالیتهای خوبی در تهران انجام شده اما هنوز برنامه‌ای منسجم در این خصوص را شاهد نبودیم، لذا برای زدودن این دغدغه‌ تهران باید بتوان در راستای ماده ۹۷ نگاه برنامه‌ای را ایجاد کرد.
به گفته وی، در شورای شهر تهران مبنای اولیه برنامه‌ها در خصوص مواد مخدر تهیه شده اما برنامه‌ای شدن آن در حال حاضر از اولویت برخوردار است.
مدیر کل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان این که در سال ۸۴ یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار به دستگاههای فرهنگی و پیشگیری تزریق شد ، خاطر نشان کرد: باید پرسید چه ارزیابی موثری در این خصوص انجام شده و آیا به میزان این اعتبار شاهد اثر بخشی برنامه‌ها بوده‌ایم.

تاریخ بروزرسانی : 2006-09-12 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو