اکستازی به مغز آسیب می‌رساند

اکستازی به مغز آسیب می‌رساند اعتیاد

ایسنا-محققان هشدار دادند که حتی مصرف مقادیر بسیار کم داروی غیر مجاز اکستازی می‌تواند به مغز به ویژه درصورت استفاده برای اولین بار، آسیب وارد کند. به گزارش سرویس « بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران، گروهی از محققان دانشگاه آمستردام در هلند در این زمینه بر روی مغز و وضعیت حافظه ۱۸۸ نفر که […]

ایسنا-محققان هشدار دادند که حتی مصرف مقادیر بسیار کم داروی غیر مجاز اکستازی می‌تواند به مغز به ویژه درصورت استفاده برای اولین بار، آسیب وارد کند.
به گزارش سرویس « بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران، گروهی از محققان دانشگاه آمستردام در هلند در این زمینه بر روی مغز و وضعیت حافظه ۱۸۸ نفر که هرگز از این دارو مصرف نکرده بودند ولی به شدت در معرض خطر مصرف این دارو در آینده بودند، آزمایش انجام دادند. این محققان ۱۸ ماه بعد آزمایشات خود را تکرار کردند و دریافتند که در ۵۹ نفر از این افراد که اکستازی مصرف کردند، جریان خون به سمت مغز کاهش یافته و حافظه خود را از دست داده بودند.
به این ترتیب به گفته محققان چه مصرف کوتاه مدت و چه مصرف بلند مدت از این داروی غیر مجاز مضر و خطرناک است.
مطالعات نشان می‌دهد که نوع درجه یک این دارو امروزه توسط ۵۰۰ هزار نفر و بیشتر در کلوپ‌ها در کشور انگلیس مصرف می‌شود.
محققان نشان داده‌اند که مصرف طولانی مدت این دارو همچنین به نورون‌ها (سلول‌های عصبی) آسیب می‌رسانند و باعث بروز اختلالات روانی شامل افسردگی، اضطراب، گیجی، دشواری در خواب و از دست رفتن حافظه می‌شود.

تاریخ بروزرسانی : 2006-12-01 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو