افزایش مصرف کراک درنسل جوان

افزایش مصرف کراک درنسل جوان اعتیاد

یک آسیب شناس اجتماعی معتقد است،میزان مصرف کراک به شدت در میان نسل جوان در حال افزایش است و این امر به طور حتم ، میزان مرگ و میر را طی سال‌های آتی افزایش خواهد داد. دکتر محمد حسین فرجاد در گفتگو با خبرنگار مهر گفت : کارشناسان و آسیب شناسان بارها نسبت به افزایش […]

یک آسیب شناس اجتماعی معتقد است،میزان مصرف کراک به شدت در میان نسل جوان در حال افزایش است و این امر به طور حتم ، میزان مرگ و میر را طی سال‌های آتی افزایش خواهد داد.
دکتر محمد حسین فرجاد در گفتگو با خبرنگار مهر گفت : کارشناسان و آسیب شناسان بارها نسبت به افزایش مصرف کراک و مشروبات الکی در میان نوجوانان و جوانان تذکر داده اند که تا کنون نیز مورد توجه مسئولان امر قرار نگرفته اما با مطرح شدن این موضوع از سوی مقامات مسئول باید این امر را یک هشدار جدی تلقی کنیم .وی تصریح کرد: مصرف کراک در کوتاه مدت باعث بروز مشکلات بسیاری در مصرف کننده می شود و این در حالی است که اغلب این افراد از عواقب و عوارض خطرناک آن بی اطلاع هستند .

فرجاد خاطر نشان کرد: روند ورود مواد خطرناکی همچون، کراک به کشور در حالی به سهولت انجام می شود که تا کنون هیچ اقدام جدی در جهت ممانعت از ورود و توزیع آن در جامعه صورت نگرفته است و با چنین وضعیتی افزایش تقاضا و مصرف چندان عجیب به نظر نمی رسد .

وی با انتقاد ازعملکرد بهزیستی در اجرای وظایف محوله به خصوص در امر پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت: پیشگیری از آسیب های اجتماعی جزء وظایف اصلی سازمان بهزیستی است اما تا کنون اقدام جدی از سوی این ارگان در این راستا و به خصوص درمان معتادان صورت نگرفته است و به عبارتی همچنان در خواب خوش به سر می برد .

استاد دانشگاه تهران، بیشترین مصرف کنندگان کراک و مشروبات الکی را در سنین ۱۷ تا ۲۸ عنوان کرد و افزود : میزان مصرف کراک به شدت در میان نسل جوان در حال افزایش است و این امر به طور حتم ، میزان مرگ و میر را طی سالهای آتی افزایش خواهد داد.

تاریخ بروزرسانی : 2007-05-09 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامپرسیلدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
ویدئو