افزایش ۲۲درصدی مصرف‌کنندگان اکستازی

افزایش ۲۲درصدی مصرف‌کنندگان اکستازی اعتیاد

ایسنا-حدود ۲۰۰ میلیون نفر یا به عبارتی ۵ درصد از کل جمعیت ۱۵ تا ۶۴ ساله دنیا حداقل یکبار در ۱۲ ماه گذشته مصرف‌کننده غیرقانونی مواد مخدر بوده‌اند. ۱۶۲ میلیون ۱۵ تا ۶۴ ساله دنیا مصرف‌کننده افزایش ۲۲ درصدی مصرف‌کنندگان اکستازی دنیا تعداد مصرف‌کنندگان اکستازی در آمریکای شمالی کمتر از سالهای گذشته به گزارش گروه […]

ایسنا-حدود ۲۰۰ میلیون نفر یا به عبارتی ۵ درصد از کل جمعیت ۱۵ تا ۶۴ ساله دنیا حداقل یکبار در ۱۲ ماه گذشته مصرف‌کننده غیرقانونی مواد مخدر بوده‌اند.
۱۶۲ میلیون ۱۵ تا ۶۴ ساله دنیا مصرف‌کننده
افزایش ۲۲ درصدی مصرف‌کنندگان اکستازی دنیا
تعداد مصرف‌کنندگان اکستازی در آمریکای شمالی کمتر از سالهای گذشته به گزارش گروه «اجتماعی» ایسنا آخرین بررسی‌های دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل طی سالهای ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ حاکیست که کانابیس، بیشترین ماده مخدر مصرفی بوده و در سال ۲۰۰۵، ۱۶۰ میلیون مصرف‌کننده در دنیا وجود داشته و در حال حاضر حدود ۱۶۲ میلیون نفر یا ۴ درصد ازکل جمعیت ۱۵ تا ۶۴ سال مصرف‌کننده این ماده مخدر هستند.
این گزارش همچنین نشان می‌دهد تخمین‌های سال ۲۰۰۶ حاکیست که مصرف‌کنندگان اکستازی حدود ۲۲ درصد افزایش پیدا کرده و مخصوصاً این افزایش در آسیا چشمگیر بوده و تعداد مصرف‌کنندگان اکستازی در آمریکای شمالی به صورت قابل ملاحظه‌ای، کمتر از سالهای گذشته است و این به دلیل آگاه شدن افراد از خطرهای ناشی از مصرف اکستازی است.
۲۵ میلیون مصرف‌کننده آمفتامین‌ها
گفتنی است از تعداد ۲۰۰ میلیون مصرف‌کننده مواد مخدر غیرقانونی، ۲۵ میلیون نفر مصرف‌کننده آمفتامین، ۷/۹ میلیون نفر اکستازی، ۹/۱۵ میلیون نفر نیز مصرف‌کننده مشتقات تریاک هستند که از این بین ۳/۱۱ میلیون نفر مصرف‌کننده هروئین و ۴/۱۳ میلیون نفر کوکائین مصرف می‌کنند.
افغانستان با ۸۹ درصد در صدر تولید‌کنندگان تریاک جهان در سال ۲۰۰۵
۴۶۲ تن تولید هرویین و ۹۳۲ تن تولید کوکایین در جهان
بر اساس گزارش UNODC ، تولید جهانی هرویین در سال ۲۰۰۵، ۴۶۲ تن و کوکائین ۹۳۲ تن و تولید تریاک در افغانستان، ۴۱۰۰ تن و به عبارتی ۸۹ درصد تولید تریاک جهان در این سال بوده و دومین تولیدکننده تریاک جهان، میانمار با ۳۱۲ تن، ۶/۸درصد، مکزیک و کلمبیا، ۲ درصد، پاکستان ۳/۱ درصد و لائوس ۳/۰ درصد دارای تولید تریاک جهانی است.

گفتنی است حدود ۵۸۰ نفر از هر یک میلیون نفر در سال ۲۰۰۴ مصرف‌کنندگان مواد مخدر درمان شده‌اند و در گزارشهای سال ۲۰۰۴ ، ۵۳ درصد کشفیات کانابیس ، ۱۵ درصد مشتقات تریاک و ۱۰ درصد انواع آمفتامین و ۹ درصد کوکائین به چشم می‌خورد.

تاریخ بروزرسانی : 2006-12-13 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو