افزایش مرگ ناشی از مصرف هرویین درجهان

افزایش مرگ ناشی از مصرف هرویین درجهان اعتیاد

ایرنا:سازمان ملل نسبت به افزایش مصرف هرویین و مرگ و میر ناشی از آن در ‪۹۰‬ کشور جهان بویژه آمریکا و بیشتر کشورهای اروپایی هشدار داد. به ‌گزارش روز جمعه خبرگزاری رویترز، “آنتونیو ماریا کوستا” مدیر اجرایی دفتر مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل در این زمینه گفت : افزایش تولید مواد مخدر بویژه هرویین […]

ایرنا:سازمان ملل نسبت به افزایش مصرف هرویین و مرگ و میر ناشی از آن در ‪۹۰‬ کشور جهان بویژه آمریکا و بیشتر کشورهای اروپایی هشدار داد.
به ‌گزارش روز جمعه خبرگزاری رویترز، “آنتونیو ماریا کوستا” مدیر اجرایی دفتر مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل در این زمینه گفت : افزایش تولید مواد مخدر بویژه هرویین در افغانستان و کیفیت آن، موجب بیشتر شدن تلفات ناشی از مصرف این ماده مخدر در سراسر جهان شده است.

وی افزود : افزایش عرضه هرویین همواره به بیشتر شدن خلوص آن و نه کاهش قیمت می‌انجامد که همین مساله ‌برای مصرف‌کنندگان خطر جدی دارد.
برپایه گزارش‌های سازمان ملل، افغانستان به ‌عنوان نخستین کشور تولید کننده ماده مخدر، در سال جاری ‪ ۶۱۰۰‬تن تریاک تولید کرد که نسبت به سال گذشته ‪ ۵۰‬درصد افزایش نشان می‌دهد.
امسال در ‪ ۵۹‬درصد اراضی زراعی افغانستان خشخاش کاشته شد. جنوب این کشور که شاهد فعالیت گسترده طالبان و همچنین نیروهای خارجی است ، قطب کشت خشخاش و تولید تریاک در افغانستان به شمار می‌رود.

تاریخ بروزرسانی : 2006-10-07 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد