افزایش تولید تریاک تهدیدی جهانی است

افزایش تولید تریاک تهدیدی جهانی است اعتیاد

ایرنا:یک مقام مبارزه با مواد مخدر آمریکا روز شنبه افزایش تولید تریاک در افغانستان را تهدیدی علیه این کشور، منطقه و جهان خواند.به گزارش خبرگزاری فرانسه از کابل، این مقام آمریکایی هشدار داد که تریاک می‌تواند افغانستان را نابود کند، و یک بار دیگر به بهشت تروریستها تبدیل شود. هشدار این مقام آمریکایی در شرایطی […]

ایرنا:یک مقام مبارزه با مواد مخدر آمریکا روز شنبه افزایش تولید تریاک در افغانستان را تهدیدی علیه این کشور، منطقه و جهان خواند.به گزارش خبرگزاری فرانسه از کابل، این مقام آمریکایی هشدار داد که تریاک می‌تواند افغانستان را نابود کند، و یک بار دیگر به بهشت تروریستها تبدیل شود.
هشدار این مقام آمریکایی در شرایطی صورت می‌گیرد که انتظار می‌رود یک گزارش سازمان ملل حاکی از افزایش تولید تریاک در این کشور باشد. این مقام آمریکایی گفت “اقتصاد مواد مخدر” مدتهاست که به وجود آمده و تجارت مواد مخدر می‌تواند موجب شود که این کشور شکننده که شبکه القاعده، عامل حملات ‪ ۱۱‬سپتامبر، را در خود جای داده است دچار هرج و مرج شود.
“داگ ونکل” مدیر دفتر کنترل مواد مخدر آمریکا در کابل به خبرنگاران گفت که این کشور می‌تواند بار دیگر به دلیل معضل مواد مخدر از هم بپاشد.
وی با اشاره به حملات ‪ ۱۱‬سپتامبر ‪ ۲۰۰۱‬گفت: ما چیزی را که می‌تواند از افغانستان سربزند، دیده‌ایم و آمریکا نمی‌خواهد بار دیگر آن را ببیند.
انتظارمی رود سازمان ملل روز شنبه از افزایش قابل ملاحظه‌ای در کشت خشخاش در افغانستان خبر دهد. که ‪ ۹۰‬درصد ماده مخدری که در ساخت هروئین به کار می‌رود، در افغانستان تولید می‌شود.

این مقام آمریکایی گفت: بیش از یک سوم تولید ناخالص داخلی افغانستان از محل تجارت مواد مخدر غیرقانونی تامین می‌شود.

تاریخ بروزرسانی : 2006-09-02 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو