افراد مسن سیگاری دو برابر بیشتربینایی خود را از دست می‌دهند

افراد مسن سیگاری دو برابر بیشتربینایی خود را از دست می‌دهند اعتیاد

ایسنا:براساس نتایج مطالعات جدید، افراد میانسال و مسن سیگاری – در مقایسه با غیر سیگاریها – دو برابر بیشتر قدرت دید و بینایی خود را از دست می‌دهند.به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران واحد علوم پزشکی تهران، به نقل از پایگاه خبری یورک آلرت، افرادی هم که پیشتر سیگار می‌کشیدند، ولی ترک کرده‌اند نیز تا حدی […]

ایسنا:براساس نتایج مطالعات جدید، افراد میانسال و مسن سیگاری – در مقایسه با غیر سیگاریها – دو برابر بیشتر قدرت دید و بینایی خود را از دست می‌دهند.به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران واحد علوم پزشکی تهران، به نقل از پایگاه خبری یورک آلرت، افرادی هم که پیشتر سیگار می‌کشیدند، ولی ترک کرده‌اند نیز تا حدی در معرض خطر نابینایی قرار دارند.به شکل معمول، این نابینایی پس از شصت سالگی – به سبب بالا رفتن سن و تحلیل رفتن بافت چشمها‌ – بروز می‌کند. همچنین، این مطالعات نشان می‌دهد: کسانی که حداقل ۲ بار در هفته ماهی می‌خورند نصف کسانی که کمتر از یک بار در هفته ماهی می‌خورند به نابینایی دوران کهنسالی مبتلا می‌شوند.
به گفته محققان، وجود تعادل مناسب از اسید‌های چرب ضروری در بدن در پیشگیری از ابتلا به بیماریهای چشمی امری حیاتی است. با این حال، محققان هنوز نمی‌دانند که چرا خوردن ماهی از چشمها‌ محافظت می‌کند.

تاریخ بروزرسانی : 2006-10-29 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو