افرادي كه سيگار را ناگهانی ترك مي كنند ... - اعتیاد

افرادی که سیگار را ناگهانی ترک می کنند …

افرادی که سیگار را ناگهانی ترک می کنند …اعتیاد

ترک ناگهانی سیگار باعث افزایش ناگهانی وزن نیز می شود که این امر موجب فشار به ماهیچه ها شده و درد آتروز در مفاصل به وجود می آید. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری رویترز، محققان آمریکایی اعلام کردند، افرادی که به طور مکرر سیگار می کشند نسبت به افرادی که کمتر […]

ترک ناگهانی سیگار باعث افزایش ناگهانی وزن نیز می شود که این امر موجب فشار به ماهیچه ها شده و درد آتروز در مفاصل به وجود می آید.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری رویترز، محققان آمریکایی اعلام کردند، افرادی که به طور مکرر سیگار می کشند نسبت به افرادی که کمتر سیگار می کشند، توده ماهیچه ای کوچکی دارند که این افراد با ترک ناگهانی سیگار اضافه وزن پیدا کرده و این امر باعث فشار آمدن به مفاصل آنها و ایجاد آرتروز می شود.بر اساس این گزارش، این حالت ممکن است بر کیفیت زندگی این افراد و سلامت عمومی آنها نیز تامین منفی بگذارد.

این گزارش می افزاید، سیگاریهایی که قصد ترک سیگار دارند و به آرتروز مبتلا هستند باید برای کنترل وزن خود و جلوگیری از اضافه وزن مدیریت خاص خود را داشته باشند در غیر این صورت با افزایش وزن ممکن است میزان آرتروز آنها بیشتر شود.

بنابراین گزارش، محققان با بررسی میزان توده بدنی، چربی بدن، محیط دور کمر، و توده ماهیچه ای عده ای از سیگاریهایی که دچار درد آرتروز بوده اند اعلام کردند، علت اصلی درد آرتروز آنها ناشی از اضافه وزن است که با ترک سیگار به طور ناگهانی ایجاد می شود.

این گزارش می افزاید، از میان سیگاریهایی که سیگار را ترک کرده بود، بیش از ۵۰ درصد چاق بوده که علت اصلی ایجاد بیماری آرتروز است./س

یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
تاریخ بروزرسانی : 2008-06-08 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :