اعتیاد با اکستازی درمان نمی شود.

اعتیاد با اکستازی درمان نمی شود. اعتیاد

idna.ir : درمان اعتیاد به وسیله اکستازی باعث وابستگی روانی شدید به این ماده می شود بطوریکه عده ای تا مدتها حتی یک سال بعد از مصرف دچار افسردگی می شوند و این مساله انگیزه برای خودکشی را زیاد می کند .یک سری افراد به دلیل سن بالا یا عرق کردن زیاد نمی توانند این […]

idna.ir : درمان اعتیاد به وسیله اکستازی باعث وابستگی روانی شدید به این ماده می شود بطوریکه عده ای تا مدتها حتی یک سال بعد از مصرف دچار افسردگی می شوند و این مساله انگیزه برای خودکشی را زیاد می کند .یک سری افراد به دلیل سن بالا یا عرق کردن زیاد نمی توانند این قرص را تحمل کنند و خود این مساله موجب شد تا بسیاری از این افراد در خلال ترک ، جان خود را از دست بدهند .

اعتیاد با اکستازی درمان نمی شود رییس مرکز بستری و درمان اعتیاد در گفتگو با خبرنگار سینا گفت : روش درمان با اکستازی یک روش سم زدایی غیر استاندارد و غیر علمی است . وی افزود : در این روش همزمانی عرق با اکستازی باعث می شود که فرد بیش فعال شود و علایم محرومیت از مواد مخدر زیر پوشش فعالیت ناشی از اکستازی پنهان می شود . در این صورت مایعات زیادی به فرد داده می شود و با تلقینات زیادی که به بیمار می دهند عملاً او شستشوی مغزی داده می شود . دکتر علی لالوی گفت : مشکل این روش در مرحله اول ، خود ماده خطرناک و غیر استاندارد اکستازی است و از سویی دیگر باعث شیوع بیشتر قرصهای اکس می گردد .وی تصریح کرد : درمان اعتیاد به وسیله اکستازی باعث وابستگی روانی شدید به این ماده می شود بطوریکه عده ای تا مدتها حتی یک سال بعد از مصرف دچار افسردگی می شوند و این مساله انگیزه برای خودکشی را زیاد می کند . لالوی افزود : یک سری افراد به دلیل سن بالا یا عرق کردن زیاد نمی توانند این قرص را تحمل کنند و خود این مساله موجب شد تا بسیاری از این افراد در خلال ترک ، جان خود را از دست بدهند و یا گروهی که زمینه مساعد جنون را دارند دچار جنون شوند . وی خاطرنشان کرد : درمان اعتیاد دو بعد دارد که مرحله سم زدایی تنها ۱۰ درصد درمان است و ۹۰ درصد دیگر مربوط به مرحله بازتوانی است .وی با اشاره به این مطلب که اعتیاد یک بیماری قابل کنترل و درمان است مشروط بر اینکه راه درست درمان را پیش بگیریم گفت : بیشترین کسانی که پس از ترک بازگشت نداشته اند را کسانی تشکیل می دهند که پس از مرحله سم زدایی به عضویت یکی از مراکز TCیا NA در آمدند .

منبع خبر: مشهد ، خبرگزاری سینا – فاطمه عرب ۱۴-۶-۸۴

تاریخ بروزرسانی : 2005-11-22 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو