اعتیاد با اکستازی درمان نمی شود.

اعتیاد با اکستازی درمان نمی شود. اعتیاد

اعتیاد با اکستازی درمان نمی شود.Reviewed by Test on Nov 22Rating: idna.ir : درمان اعتیاد به وسیله اکستازی باعث وابستگی روانی شدید به این ماده می شود بطوریکه عده ای تا مدتها حتی یک سال بعد از مصرف دچار افسردگی می شوند و این مساله انگیزه برای خودکشی را زیاد می کند .یک سری افراد […]

اعتیاد با اکستازی درمان نمی شود.Reviewed by Test on Nov 22Rating:

idna.ir : درمان اعتیاد به وسیله اکستازی باعث وابستگی روانی شدید به این ماده می شود بطوریکه عده ای تا مدتها حتی یک سال بعد از مصرف دچار افسردگی می شوند و این مساله انگیزه برای خودکشی را زیاد می کند .یک سری افراد به دلیل سن بالا یا عرق کردن زیاد نمی توانند این قرص را تحمل کنند و خود این مساله موجب شد تا بسیاری از این افراد در خلال ترک ، جان خود را از دست بدهند .

اعتیاد با اکستازی درمان نمی شود رییس مرکز بستری و درمان اعتیاد در گفتگو با خبرنگار سینا گفت : روش درمان با اکستازی یک روش سم زدایی غیر استاندارد و غیر علمی است . وی افزود : در این روش همزمانی عرق با اکستازی باعث می شود که فرد بیش فعال شود و علایم محرومیت از مواد مخدر زیر پوشش فعالیت ناشی از اکستازی پنهان می شود . در این صورت مایعات زیادی به فرد داده می شود و با تلقینات زیادی که به بیمار می دهند عملاً او شستشوی مغزی داده می شود . دکتر علی لالوی گفت : مشکل این روش در مرحله اول ، خود ماده خطرناک و غیر استاندارد اکستازی است و از سویی دیگر باعث شیوع بیشتر قرصهای اکس می گردد .وی تصریح کرد : درمان اعتیاد به وسیله اکستازی باعث وابستگی روانی شدید به این ماده می شود بطوریکه عده ای تا مدتها حتی یک سال بعد از مصرف دچار افسردگی می شوند و این مساله انگیزه برای خودکشی را زیاد می کند . لالوی افزود : یک سری افراد به دلیل سن بالا یا عرق کردن زیاد نمی توانند این قرص را تحمل کنند و خود این مساله موجب شد تا بسیاری از این افراد در خلال ترک ، جان خود را از دست بدهند و یا گروهی که زمینه مساعد جنون را دارند دچار جنون شوند . وی خاطرنشان کرد : درمان اعتیاد دو بعد دارد که مرحله سم زدایی تنها ۱۰ درصد درمان است و ۹۰ درصد دیگر مربوط به مرحله بازتوانی است .وی با اشاره به این مطلب که اعتیاد یک بیماری قابل کنترل و درمان است مشروط بر اینکه راه درست درمان را پیش بگیریم گفت : بیشترین کسانی که پس از ترک بازگشت نداشته اند را کسانی تشکیل می دهند که پس از مرحله سم زدایی به عضویت یکی از مراکز TCیا NA در آمدند .

منبع خبر: مشهد ، خبرگزاری سینا – فاطمه عرب ۱۴-۶-۸۴

تاریخ بروزرسانی : 2005-11-22 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد