اعتیاد دانش‌آموزی را موجه نمی‌دانیم

اعتیاد دانش‌آموزی را موجه نمی‌دانیم اعتیاد

ایسنا-معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش در پاسخ به این که چه تعداد دانش‌آموز معتاد و سیگاری در کشور وجود دارد، گفت: نمی‌دانم و از آنجا که اعتیاد دانش‌آموزی را موجه نمی‌دانیم، آمارگیری هم نکرده‌ایم و اساسا چون این موضوع را مجاز نمی‌دانیم، به دنبال مثبت جلوه دادن یا مشهور کردنش نیستیم. سید مهدی […]

ایسنا-معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش در پاسخ به این که چه تعداد دانش‌آموز معتاد و سیگاری در کشور وجود دارد، گفت: نمی‌دانم و از آنجا که اعتیاد دانش‌آموزی را موجه نمی‌دانیم، آمارگیری هم نکرده‌ایم و اساسا چون این موضوع را مجاز نمی‌دانیم، به دنبال مثبت جلوه دادن یا مشهور کردنش نیستیم. سید مهدی امینی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» ایسنا، در مورد موضوع اعتیاد در بین دانش‌آموزان، اظهار کرد: طبیعی است که در این موضوع، ما صرفا از امور پیشگیرانه دفاع می‌کنیم و به سمت این می‌رویم که از اتفاقاتی که ممکن است بیفتد، پیشگیری کنیم.

وی افزود: البته این پیشگیری از طریق ارتباط مستمر مربیان با دانش‌آموزان و حضور جدی تشکل‌های خود دانش‌آموزان محقق می‌شود.

وی علت پیدایش اعتیاد در جمعیت دانش‌آموزی را این گونه توجیه کرد: با توجه به روحیه نشاط و جوانی که در آموزش و پرورش وجود دارد، طبیعی است که جمعیت جوان و علی‌الخصوص دانش‌آموزی، یکی از جاهایی است که موضوع اعتیاد خودش را بروز می‌دهد.

معاون پرورشی آموزش‌وپرورش با تاکید بر این که آموزش و پرورش، اساس کار خود را بر مشاوره و پیشگیری گذاشته، تا بتواند، از بروز معضل اعتیاد در جامعه دانش‌آموزی تا بیشترین حد ممکن پیشگیری کند، گفت: در عین اقدامات پیشگیرانه آموزش و پرورش، در شرایط کنونی که در جامعه وجود دارد، با معضل اعتیاد دانش‌آموزی مواجه می‌شویم و طبیعی است که این رفتارهای کلینیکی را از طریق مراجع پیگیری می‌کنیم.

وی با بیان این که علی‌رغم آمارگیری نکردن از اعتیاد دانش‌آموزی، اصل پیشگیری را کاملا دنبال می‌کنیم که در مدارس کمتر ظاهر شود، تاکید کرد: با وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با مواد مخدر ارتباط تنگاتنگ برای اعمال کنترل‌های کلینیکی با معضلاتی که احیانا در جمعیت دانش‌آموزی با آن مواجه می‌شویم، داریم و همکاری متقابل در این زمینه وجود دارد.

امینی همچنین خاطر نشان کرد: می‌خواهیم دست‌به دست هم بدهیم تا جوانمان را از عارضه وحشتناک اجتماعی مصرف مواد مخدر که ساده‌ترین آن، سیگار به عنوان سم و دروازه ورودی به مخمصه اعتیاد است و در محافل دوستانه به هم تعارف می‌کنند، دور نگه داریم.

وی افزود: همه تلاش خود را می‌کنیم تا با آگاهی دادن و ارتباط با دانش‌آموزان از ابتلای آن‌ها به اعتیاد، جلوگیری کنیم.

انتهای پیام

بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
تاریخ بروزرسانی : 2008-07-07 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد