استعمال سیگار از عوامل مستعد کننده…

استعمال سیگار از عوامل مستعد کننده…

یک جراح استخوان و مفاصل گفت: استعمال سیگار و پوکی استخوان از عوامل مستعد کننده دیسک‌های ستون فقرات و تنگی کانال نخاع می‌باشند. دکتر سید محمد جلیل ابریشم در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان (ایسنا)منطقه یزد، درباره دردهای سیاتیک اذعان کرد: دردهای سیاتیکی و دردهای تیرکشنده اندام تحتانی معمولا منشا کمری دارند؛ اگر […]

یک جراح استخوان و مفاصل گفت: استعمال سیگار و پوکی استخوان از عوامل مستعد کننده دیسک‌های ستون فقرات و تنگی کانال نخاع می‌باشند.
دکتر سید محمد جلیل ابریشم در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان (ایسنا)منطقه یزد، درباره دردهای سیاتیک اذعان کرد: دردهای سیاتیکی و دردهای تیرکشنده اندام تحتانی معمولا منشا کمری دارند؛ اگر چه ضایعات ناحیه‌ لگن و استخوان ران و به ندرت ضایعات زانوها ممکن است به صورت دردهای تیر کشنده یا رادیکولر اندام‌های تحتانی بروز کنند. وی با اشاره به این که شیوع دردهای سیاتیکی با افزایش سن افزایش می‌یابد، تصریح کرد: میزان شیوع آن در مردان بیشتر از زنان است و عمده‌ دردهای سیاتیکی معمولا به علت دیسک‌های ناحیه ستون فقرات و تنگی کانال نخاع ممکن است اتفاق بیفتد.

این عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی درباره علل مستعد کننده دردهای سیاتیکی عنوان کرد: انجام کارهای سنگین، مصرف سیگار، پوکی استخوان، بیماری‌های زمینه‌ای، سابقه‌ فامیلی، ضربه یا تروما می‌تواند از عوامل اصلی باشند.

وی افزود: علائم این بیماری به صورت مزمن و سیر کند و پیشرونده می‌باشند؛ اگر چه به ندرت ممکن است به صورت دردهای تیر کشنده و حاد مراجعه کنند. در اغلب موارد درد ناحیه خلف ساق و یا کف پا تیرکشنده است ولی ممکن است قسمت پشت ساق پا نیز تیر کشنده شود.

دکتر ابریشم اظهار کرد: در صورت درگیری قسمت فوقانی کمر معمولا به کشاله‌ ران یا قدام زانو تیر کشنده می‌شود که ممکن است اختلالات عصبی، کاهش رفلکس و یا قدرت عضلانی به صورت کمتری مشاهده می‌شود. اما در صورت پیشرفت علائم ممکن است اختلالات عصبی نیز ظاهر شود.

وی اضافه کرد: از مهمترین راهکارهای تشخیص در این بیماران، معاینه‌ فیزیکی توسط جراحان ارتوپد است.

این جراح استخوان و مفاصل با بیان این که درمان این بیماری بستگی به شدت علائم دارد، گفت: قبل از درمان جراحی، لازم است بیماران تحت درمان‌های غیر از جراحی از قبیل دارو، فیزیوتراپی، آب درمانی و ماساژ درمانی در ناحیه کمر قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه در رادیوگرافی و MRI امکان مشاهده تغییرات واضح غیر طبیعی وجود دارد، اما نکته‌ مهم در خصوص درمان این بیماران این است که درمان جراحی بستگی به شدت علائم دارد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد اذعان داشت: آنچه که باعث نگرانی این بیماران می‌شود، عدم توانایی یا اختلال عملکرد ناحیه ستون فقرات است و آنچه که مهم است، نتیجه درمان و انتظار بیماران از عمل جراحی است. امروزه با پیشرفت‌های نوین در جراحی‌های ستون فقرات، نگرانی بیماران کمتر شده است. امروزه عمل جراحی با تکنیک‌های جدید نسبت به تکنیک‌های قدیمی، رضایت بخش است و باعث بهبود عملکرد ستون فقرات و برگشت بیمار به فعالیت‌های روزانه می‌شود.

انتهای پیام

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2008-02-07
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز