استعمال دخانیات عمر بیماران سرطانی را کوتاه می‌کند

استعمال دخانیات عمر بیماران سرطانی را کوتاه می‌کند اعتیاد

یرنا-پژوهشگران کره جنوبی دریافته‌اند مصرف سیگار و الکل در کاهش طول عمر مردان مبتلا به سرطان نقش دارد. به گزارش رویترزهلث از نیویورک، دکتر یانگ هو یون از مرکز ملی سرطان در گویانگ و همکارانش می‌گویند برخی عوامل موثر در بروز سرطان احتمال مرگ را در بیماران سرطانی افزایش می‌دهند. اما تاکنون نقش وجود این […]

یرنا-پژوهشگران کره جنوبی دریافته‌اند مصرف سیگار و الکل در کاهش طول عمر مردان مبتلا به سرطان نقش دارد. به گزارش رویترزهلث از نیویورک، دکتر یانگ هو یون از مرکز ملی سرطان در گویانگ و همکارانش می‌گویند برخی عوامل موثر در بروز سرطان احتمال مرگ را در بیماران سرطانی افزایش می‌دهند. اما تاکنون نقش وجود این عوامل پیش از تشخیص سرطان، در طول عمر بیماران پس از تشخیص سرطان مورد مطالعه قرار نگرفته بود. محققان ‪ ۱۴‬هزار و ‪ ۵۷۸‬مرد مبتلا به سرطان را حدود ‪ ۹‬سال پس از تشخیص سرطان تحت بررسی قرار دادند.
محققان دریافتند احتمال مرگ ناشی از هر نوع سرطان در مردان سیگاری بیشتر از مردان غیرسیگاری است. براساس شواهد موجود مردان سیگاری کمتر تحت آزمایشهای غربالگری سرطان مانند کولونوسکوپی قرار می‌گیرند. تشخیص دیرهنگام ، درمان بیماری را دشوارتر می‌سازد. سیگار کشیدن به خودی خود به رشد تهاجمی‌تر تومورها کمک می‌کند.
مصرف مشروبات الکلی نیز احتمال مرگ در اثر سرطان کبد یا سر و گردن را افزایش می‌دهد. الکل باعث تهاجمی‌تر شدن تومورهای سرطانی می‌شود. همچنین مصرف الکل در عدم رعایت دستورات پزشک نقش دارد.
در این مطالعه مشاهده شد مردانی که در برابر تاثیر هورمون انسولین مقاوم هستند (یک پیش نشانگر دیابت ) احتمال مرگ آنها در اثر سرطان بیشتر است.
این تحقیقات نشانگر اهمیت آموزش مداوم گروههای پرخطر برای بهبود رفتارهای بهداشتی آنها است.
این یافته‌ها در شماره اول نوامبر مجله “‪ “Clinical Oncology‬منتشر شده است.

تاریخ بروزرسانی : 2006-11-09 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو