استانداردهای ملی در تولید محصولات دخانی

استانداردهای ملی در تولید محصولات دخانی

براساس ماده ۱۸ آیین نامه اجرایی قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات مصوبه اول مهر۸۶ هیات دولت، شرکت دخانیات ایران موظف به رعایت استانداردهای ملی در تولید و عرضه محصولات دخانی شد. به گزارش خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر این اساس شرکت دخانیات ایران موظف است با اعمال برنامه‌ریزی […]

براساس ماده ۱۸ آیین نامه اجرایی قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات مصوبه اول مهر۸۶ هیات دولت، شرکت دخانیات ایران موظف به رعایت استانداردهای ملی در تولید و عرضه محصولات دخانی شد.
به گزارش خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر این اساس شرکت دخانیات ایران موظف است با اعمال برنامه‌ریزی و با هماهنگی ستاد، سطح زیر کشت توتون و تنباکو را براساس نیاز کارخانجات داخلی تعیین کند و از افزایش سطح زیر کشت بیشتر از نیاز کارخانجات داخلی با هماهنگی نیروی انتظامی جلوگیری به عمل آورد. براساس تبصره ماده ۸ همین آیین نامه پرداخت یارانه در زمینه کاشت، داشت و برداشت توتون و تنباکو به هر شکل مجاز نیست. این در شرایطی است که ماده ۱۹ آیین نامه اجرایی هم بر منظور شدن مالیات ماخوذه از محصولات دخانی در قانون بودجه سنواتی وزارت بهداشت تاکید دارد تا برای تحقق اهداف مبارزه و کنترل استعمال مواد دخانی در اختیار سازمانها، موسسات و جمعیت‌ها قرار گیرد. در تبصره این ماده هم آمده است که ستاد کشوری کنترل و مبارزه با دخانیات ضوابط کمک به سازمان‌های غیر دولتی را تعیین و تصویب خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، براساس ماده ۲۱ آیین نامه اجرایی قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات، دستگاه‌های موضوع ماده (۱۶۰) قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران موظفند برنامه‌های آموزشی و تبلیغی مصوب ستاد را برای پیشگیری از استعمال دخانیات و مبارزه با آن اجرا کنند.

این آیین نامه ضمن تاکید بر ممنوعیت تبلیغ هر نوع محصول دخانی، اماکن عمومی را شامل اماکن متبرکه دینی، بیمارستانها، درمانگاه‌ها، سالنهای نمایش، سینماها، فضاهای عمومی، مهمانخانه‌ها و مهمانسراها، میهمانپذیرها، خوراک سراها، قهوه خانه‌ها، کارخانجات و گنجینه‌ها(موزه‌ها)، پایانه‌های مسافربری، فروشگاه‌های بزرگ، اماکن فرهنگی، اماکن ورزشی، کتابخانه‌های عمومی، مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی، وسایل نقلیه عمومی، موسسات و سازمانهای دولتی و عمومی، ‌نهادهای انقلاب اسلامی، بانکها و شهرداریها و هر نوع مرکز و محل جمعی دیگر دانسته است.

براساس ماده ۳ آیین نامه اجرایی قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات هم استفاده از نام و علامت تجاری شرکت‌های تولید کننده انواع فرآورده‌های دخانی بر روی دیگر کالاها که تبلیغ مصرف مواد دخانی محسوب می شود، ممنوع است. همچنین فروش و عرضه محصولات دخانی توسط عاملان مجاز نباید به نحوی باشد که نمایان‌گر تبلیغ محصولات دخانی برای عموم باشد.

همچنین در ماده ۹ و ۱۰ این آیین نامه آمده است: متصدیان، کارفرمایان و مسئولان اماکن عمومی موظفند تابلوهای هشدار دهنده مبنی بر ممنوعیت مصرف محصولات داخلی در نقاط مناسب و در معرض دید عموم نصب کنند و فروش محصولات دخانی به افراد از طریق اینترنت و دستگاه‌های خودکار فروش ممنوع است.

براساس ماده ۱۱ این آیین‌نامه، فروشنده باید در صورت مشکوک بودن سن خریدار، مدرک شناسایی مبنی بر داشتن حداقل ۱۸ سال را از وی تقاضا کند.

انتهای

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
2007-10-28
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز