اساس مبارزه با مواد مخدر

اساس مبارزه با مواد مخدر

مشاور رئیس جمهور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:اساس مبارزه با مواد مخدر بر کاهش تقاضا ، کاهش آسیب در تمامی حوزه‌‏ها و مقابله حرفه‌‏ای با مواد مخدر استوار است. به گزارش ایلنا،”اسماعیل احمدی مقدم” در دیدار با آقای جاندوس اسنف رئیس دبیرخانه مجمع تعامل و اعتماد سازی آسیا ( CICA ) ، […]

مشاور رئیس جمهور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:اساس مبارزه با مواد مخدر بر کاهش تقاضا ، کاهش آسیب در تمامی حوزه‌‏ها و مقابله حرفه‌‏ای با مواد مخدر استوار است.
به گزارش ایلنا،”اسماعیل احمدی مقدم” در دیدار با آقای جاندوس اسنف رئیس دبیرخانه مجمع تعامل و اعتماد سازی آسیا ( CICA ) ، گفت: اساس مبارزه در یکی دو سال اخیر کاهش تقاضای مواد مخدر و کاهش آسیب در تمامی زمینه‌‏های فردی ، خانواده و اجتماعی و مقابله حرفه‌‏ای با عرضه مواد مخدر استوار است.
وی همچنین از مهم‌‏ترین برنامه‌‏های آتی ستاد مبارزه با مواد مخدر را ساماندهی مراکز درمانی پلیس مدار و تبلیغات اجتماعی برای آگاهی سازی جامعه در راستای اصل پیشگیری از اعتیاد برشمرد.
احمدی مقدم گفت: برنامه وسیعی را برای انسداد مرزها با افغانستان و پاکستان داریم و در آینده وضعیت نسبتاً خوبی در کنترل مرزها خواهیم داشت.
وی ضمن ابراز تاسف از کشت بی رویه و افزایش تولید مواد مخدر به رقم حدود هفت هزار تن در سال جاری و پس از حضور نیروهای آمریکایی حاضر در افغانستان ، گفت: به لحاظ موقعیت جغرافیایی و ژئوپلیتیکی ایران همواره درگیر مساله مواد مخدر در منطقه بوده است .
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین از ایران به عنوان مسیر ترانزیت مواد مخدر به اروپا یاد کرد و افزود: مسائل افغانستان باید محور اهتمام کشورهای منطقه و جهان باشد تا افغانستانی توسعه یافته و عاری از فقر و مواد مخدر داشته باشیم ، چرا که مواد مخدر مرز نمی شناسد و کشورها هم نباید ملاحظات سیاسی را در بحث مبارزه با مواد مخدر لحاظ کنند.
احمدی مقدم افزود: ما در سال جاری قصد داریم سیصد هزار نفر معتاد هروئینی و تزریقی را تحت درمان متادون قرار دهیم و برای این کار سازماندهی لازم را انجام داده ایم و انشاء ا… بتوانیم گام های بلندی را در این زمینه طی سال جاری و سال آینده برداریم ، ضمن اینکه برنامه‌‏های زیادی برای پیشگیری از گرایش به مواد مخدر از طریق اقدامات مختلف فرهنگی داریم.
“جاندوس اسنف” نیز در این دیدار با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در حال مبارزه بی امانی با مواد مخدر است و در این راه شهدای زیادی را به ملت خود و حتی دیگر ملت‌‏های جهان تقدیم کرده است ، گفت: در واقع ایران یک الگوی بسیار مناسب و مشخص برای دیگر کشورها در این زمینه است و دنیا باید از این الگو پیروی کند.
وی با اشاره به اینکه به شدت تحت تاثیر اقدامات کاهش تقاضا در جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است ، افزود: ایران دارای تجاربی غنی در امر مبارزه با مواد مخدر در تمام زمینه‌‏هاست و ما نیازمند همکاری همه جانبه شما هستیم.

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2007-05-29
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز