از هر ‪ ۱۱‬سیگاری، یک نفر مبتلا به سرطان می‌شود

از هر ‪ ۱۱‬سیگاری، یک نفر مبتلا به سرطان می‌شود اعتیاد

از هر ‪ ۱۱‬سیگاری، یک نفر مبتلا به سرطان می‌شودReviewed by Afshari on Apr 16Rating: ایرنا-رییس مرکز تحقیقات ریه دانشگاه علوم پزشکی ایران، سرطان ریه را کشنده -ترین سرطان در سطح جهان دانست و گفت که از هر ‪ ۱۱‬سیگاری ، یک نفر مبتلا به سرطان ریه می‌شود. دکتر “امین احتشامی‌افشار” روزیکشنبه در جمع خبرنگاران، […]

از هر ‪ ۱۱‬سيگاري، يك نفر مبتلا به سرطان مي‌شودReviewed by Afshari on Apr 16Rating:

ایرنا-رییس مرکز تحقیقات ریه دانشگاه علوم پزشکی ایران، سرطان ریه را کشنده -ترین سرطان در سطح جهان دانست و گفت که از هر ‪ ۱۱‬سیگاری ، یک نفر مبتلا به سرطان ریه می‌شود.
دکتر “امین احتشامی‌افشار” روزیکشنبه در جمع خبرنگاران، گفت با افزایش گرایش خانم‌ها در دهه‌های اخیر به کشیدن سیگار در جهان ، سرطان ریه کشنده- ترین سرطان انسانی شده است.

وی که دبیر علمی ششمین کنگره سراسری بیماری‌های ریه و مراقبت‌های ویژه است، گفت: اگربیماری ریه به موقع تشخیص داده شود، شایع‌ترین بیماری نخواهد بود.
رییس مرکز تحقیقات ریه دانشگاه علوم پزشکی ایران، مهمترین عامل ایجاد این بیماری را کشیدن سیگار دانست و گفت که با افزایش استعمال دخانیات در جوامعی مانندایران، می‌توان انتظار داشت ‪ ۷۰‬درصد مرگ ومیرها بر اثر عوارض استعمال دخانیات در سطح دنیا تا سال ‪ ۲۰۲۰‬میلادی درکشورهای در حال توسعه رخ دهد .
احتشامی ، خواستار کاهش آمار افراد مبتلا به سرطان ریه همانند کشورهای غربی با آموزش و منع استفاده از دخانیات شد.
وی، آلودگی هوا و آلودگی‌های حرفه‌ای و شغلی را نیز تا حدودی در ابتلای افراد به سرطان ریه موثر دانست.

وی بیماری انسداد مزمن ریه راچهارمین علت مرگ و میر در جهان اعلام کرد و گفت که از هر ‪ ۱۰‬نفر در جهان یک نفر مبتلا به این بیماری است.

در این بیماری ظرفیت ریه کم می‌شود و فرد مریض مبتلا به سرفه و همراه با خلط می‌شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، اختلال در خواب را یک بیماری عنوان کرد و گفت: این بیماری ممکن است ناشی از عوامل بیماری ریه بوده و با عوامل مکانیکی و مرکزی مربوط به‌تنفس در مغز در ارتباط باشد.

وی گفت این امر می‌تواند از علل علت مرگ و میر، از کار افتادگی بزرگسالان و عقب افتادن کودکان از تحصیل شود.

ششمین کنگره سراسری بیماری‌های ریه و مراقبت‌های ویژه توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران و با همکاری مرکز تحقیقات ریه دانشگاه ، انجمن متخصصین ریه ایران و سایر مراکز علمی ودانشگاهی کشور از روز سه شنبه به مدت چهار روز در مرکز همایش‌های رازی برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این کنگره ، ارایه جدیدترین دستاوردهای علمی و توسعه دیدگاه‌های جدید درباره مشکلات و راهکارهای مقابله با بیماری‌های ریوی با توجه خاص به اختلالات خواب و مسایل ‪ ICU‬میان استادان برجسته کشورها و متخصصین داخل کشور بخصوص متخصصان ریه، بیهوشی ، گوش و حلق و بینی است.

در این کنگره ‪ ۳۹‬مقاله برای ارایه سخنرانی و ‪ ۴۰‬مقاله به صورت پوستر و نمایش ارایه می‌شود و چهار میهمان خارجی از کشورهای آمریکا ، انگلیس ، اتریش حضور دارند.

تاریخ بروزرسانی : 2007-04-16 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد