از هر ‪ ۱۱‬سیگاری، یک نفر مبتلا به سرطان می‌شود

از هر ‪ ۱۱‬سیگاری، یک نفر مبتلا به سرطان می‌شود اعتیاد

ایرنا-رییس مرکز تحقیقات ریه دانشگاه علوم پزشکی ایران، سرطان ریه را کشنده -ترین سرطان در سطح جهان دانست و گفت که از هر ‪ ۱۱‬سیگاری ، یک نفر مبتلا به سرطان ریه می‌شود. دکتر “امین احتشامی‌افشار” روزیکشنبه در جمع خبرنگاران، گفت با افزایش گرایش خانم‌ها در دهه‌های اخیر به کشیدن سیگار در جهان ، سرطان […]

ایرنا-رییس مرکز تحقیقات ریه دانشگاه علوم پزشکی ایران، سرطان ریه را کشنده -ترین سرطان در سطح جهان دانست و گفت که از هر ‪ ۱۱‬سیگاری ، یک نفر مبتلا به سرطان ریه می‌شود.
دکتر “امین احتشامی‌افشار” روزیکشنبه در جمع خبرنگاران، گفت با افزایش گرایش خانم‌ها در دهه‌های اخیر به کشیدن سیگار در جهان ، سرطان ریه کشنده- ترین سرطان انسانی شده است.

وی که دبیر علمی ششمین کنگره سراسری بیماری‌های ریه و مراقبت‌های ویژه است، گفت: اگربیماری ریه به موقع تشخیص داده شود، شایع‌ترین بیماری نخواهد بود.
رییس مرکز تحقیقات ریه دانشگاه علوم پزشکی ایران، مهمترین عامل ایجاد این بیماری را کشیدن سیگار دانست و گفت که با افزایش استعمال دخانیات در جوامعی مانندایران، می‌توان انتظار داشت ‪ ۷۰‬درصد مرگ ومیرها بر اثر عوارض استعمال دخانیات در سطح دنیا تا سال ‪ ۲۰۲۰‬میلادی درکشورهای در حال توسعه رخ دهد .
احتشامی ، خواستار کاهش آمار افراد مبتلا به سرطان ریه همانند کشورهای غربی با آموزش و منع استفاده از دخانیات شد.
وی، آلودگی هوا و آلودگی‌های حرفه‌ای و شغلی را نیز تا حدودی در ابتلای افراد به سرطان ریه موثر دانست.

وی بیماری انسداد مزمن ریه راچهارمین علت مرگ و میر در جهان اعلام کرد و گفت که از هر ‪ ۱۰‬نفر در جهان یک نفر مبتلا به این بیماری است.

در این بیماری ظرفیت ریه کم می‌شود و فرد مریض مبتلا به سرفه و همراه با خلط می‌شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، اختلال در خواب را یک بیماری عنوان کرد و گفت: این بیماری ممکن است ناشی از عوامل بیماری ریه بوده و با عوامل مکانیکی و مرکزی مربوط به‌تنفس در مغز در ارتباط باشد.

وی گفت این امر می‌تواند از علل علت مرگ و میر، از کار افتادگی بزرگسالان و عقب افتادن کودکان از تحصیل شود.

ششمین کنگره سراسری بیماری‌های ریه و مراقبت‌های ویژه توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران و با همکاری مرکز تحقیقات ریه دانشگاه ، انجمن متخصصین ریه ایران و سایر مراکز علمی ودانشگاهی کشور از روز سه شنبه به مدت چهار روز در مرکز همایش‌های رازی برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این کنگره ، ارایه جدیدترین دستاوردهای علمی و توسعه دیدگاه‌های جدید درباره مشکلات و راهکارهای مقابله با بیماری‌های ریوی با توجه خاص به اختلالات خواب و مسایل ‪ ICU‬میان استادان برجسته کشورها و متخصصین داخل کشور بخصوص متخصصان ریه، بیهوشی ، گوش و حلق و بینی است.

در این کنگره ‪ ۳۹‬مقاله برای ارایه سخنرانی و ‪ ۴۰‬مقاله به صورت پوستر و نمایش ارایه می‌شود و چهار میهمان خارجی از کشورهای آمریکا ، انگلیس ، اتریش حضور دارند.

تاریخ بروزرسانی : 2007-04-16 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو