ارتباط مصرف سیگاروسردرد

ارتباط مصرف سیگاروسردرد اعتیاد

دکتر « کارن ای. والدی » از دانشگاه اوکلند در نیوزیلند طی مصاحبه ای با رویترز گفت: نوجوانانی که سردردهای مکرر دارند در معرض خطر استفاده از سیگار قرار دارند. به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران، دکتروالدی و همکارانش معتقدند؛ نوجوانان ۱۵ ساله ای که سردردهای مکرر […]

دکتر « کارن ای. والدی » از دانشگاه اوکلند در نیوزیلند طی مصاحبه ای با رویترز گفت: نوجوانانی که سردردهای مکرر دارند در معرض خطر استفاده از سیگار قرار دارند.
به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران، دکتروالدی و همکارانش معتقدند؛ نوجوانان ۱۵ ساله ای که سردردهای مکرر دارند در مقایسه با آن دسته از همتایان خود که سردرد ندارند، ۲ برابر بیشتر در معرض خطر مصرف روزانه سیگار پس از بلوغ قرار دارند.

محققان خاطرنشان کردند: ارتباط نزدیک میان سردرد و مصرف دخانیات طی دوران نوجوانی با تحقیقاتی که قبلا انجام شده بود مطابقت دارد اما چیزی که به تازگی مشخص شده این است که در تحقیقات اخیر استمرار مصرف دخانیات و سردردهای مکرر به اثبات رسیده است.
محققان با مطالعه بر روی اطلاعاتی که ۹۸۰ زن و مرد درباره سردرد مکرر و وضعیت مصرف دخانیات خود طی ۱۱ تا ۱۳ سالگی (کودکی)۱۵ سالگی ( نوجوانی ) و ۲۶ سالگی ( بلوغ ) ارایه کردند، دریافتند: بعد از در نظر گرفتن تاثیرعواملی مانند جنسیت و عوامل اجتماعی-اقتصادی، افرادی که در نوجوانی خود سردردهای مکرر داشتند، ۲/۲ برابر بیشتر از افرادی که سردرد نداشته اند به سیگار اعتیاد پیدا می کنند، ضمن این که طبق این مطالعات، افراد بزرگسالی که در نوجوانی سردرد داشتند و سیگار مصرف می کنند به سختی می توانستند آنرا ترک کنند.

دکتر والدی توصیه می کند: والدین توجه ویژه ای به شکایت کودکان و نوجوانان مبنی بر سردرد داشته باشند.

وی اضافه می کند: مطالعه بیشتر در مورد ارتباط سیگار و سردردهای مکرر نیازمند جامعه آماری بیشتر است.

تاریخ بروزرسانی : 2008-05-14 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد