ارتباط رفتارهای مخاطره جویانه معتادان

ارتباط رفتارهای مخاطره جویانه معتادان اعتیاد

ارتباط رفتارهای مخاطره جویانه در معتادان در نشست علمی ستاد مبارزه با مواد مخدر بررسی شد. دکتر اختیاری مسئول آزمایشگاه ارزیابی روانشناختی مرکز ملی مطالعات ایران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: اعتیاد یک بیماری مزمن است که مولفه های مختلف زیست شناسی ،روانشناختی و محیطی را شامل می شود. از بین این مولفه […]

ارتباط رفتارهای مخاطره جویانه در معتادان در نشست علمی ستاد مبارزه با مواد مخدر بررسی شد.
دکتر اختیاری مسئول آزمایشگاه ارزیابی روانشناختی مرکز ملی مطالعات ایران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: اعتیاد یک بیماری مزمن است که مولفه های مختلف زیست شناسی ،روانشناختی و محیطی را شامل می شود. از بین این مولفه ها وجود ولع مصرف نقش مهمی در پدیده بازگشت و حفظ موقعیت سوء مصرف و وابستگی به مواد بازی می کند.وی ادامه داد: یکی از این خصوصیات شخصیتی رفتارهای مخاطره جویانه است که وجود ارتباط بین میزان مصرف و رفتارهای مخاطره جویانه توجه به راه کارهای درمانی اختصاصی برای این رفتارها را تبدیل به یکی از اهداف اساسی و مهم در درمان اعتیاد می کند.

مسئول آزمایشگاه ارزیابی روانشناختی مرکز ملی مطالعات ایران تصریح کرد: هدف از این نشست بررسی ارتباط بین شدت مصرف و شاخص های رفتار مخاطره جویانه در سه گروه اصلی معتادان به هروئین، کراک و تریاک با استفاده از پرسشنامه های فارسی اعتبار سنجی شده است.

دکتر اختیاری یادآور شد: نتایج نشان می دهد خصوصیات شخصیتی عامل پیش بینی کننده مهمی برای میزان ولع مصرف در معتادان است که این مطلب می تواند در انتخاب درمان مناسب و کنترل مصرف به عنوان مهمترین پیشامد بازگشت به سمت مواد مخدر راهگشا باشد.

تاریخ بروزرسانی : 2008-05-14 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد