ارتباط تنگاتنگ سیگار وناباروری

ارتباط تنگاتنگ سیگار وناباروری اعتیاد

رییس مرکز تحقیقات دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در آستانه روز جهانی مبارزه با دخانیات از اجرای دو طرح تحقیقاتی بزرگ در این مرکز خبر داد. دکتر حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به ارتباط مصرف سیگار و بروز ناباروری و نازایی، از اجرا و نهایی […]

رییس مرکز تحقیقات دخانیات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در آستانه روز جهانی مبارزه با دخانیات از اجرای دو طرح تحقیقاتی بزرگ در این مرکز خبر داد.
دکتر حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به ارتباط مصرف سیگار و بروز ناباروری و نازایی، از اجرا و نهایی شدن طرحی تحقیقاتی در این زمینه خبر داد و گفت: تحقیقات اخیر نشان داده که ارتباط تنگاتنگی میان مصرف سیگار و بروز ناباروری و نازایی در زوج‌ها وجود دارد. بنابراین قطع سیگار کمک ویژه‌ای به درمان ناباروری در کشور می‌کند. وی ادامه داد: در این زمینه مرکز تحقیقات دخانیات و مرکز تخصصی درمان ناباروری ابن سینا به طور مشترک طرحی را در دست بررسی دارند که مراحل پایانی را می‌گذراند و امیدواریم نتایج آن تا اوایل تابستان نهایی و اعلام شود.

دکتر حیدری در ادامه با اشاره به این که سازمان بهداشت جهانی هر سال به مناسبت روز جهانی بدون دخانیات شعاری را مطرح می‌کند، گفت: در سال جاری شعار «جوانان بدون دخانیات» توسط سازمان بهداشت جهانی در نظر گرفته شده است. امسال WHO بر جوانان و نوجوانان تمرکز کرده و برنامه‌هایی را در زمینه پیشگیری از شروع مصرف دخانیات در آنها در نظر دارد.

وی ادامه داد: با توجه به شعار سازمان بهداشت جهانی در سال جاری، مرکز تحقیقات دخانیات شهید بهشتی «بررسی آگاهی و نگرش گروه‌های خاصی را نسبت به دخانیات در دست دارد. این گروه‌های خاص شامل شش گروه در جامعه است که ارتباطی تنگاتنگ و موثر با جوانان و نوجوانان دارند.

به گفته دکتر حیدری، طلاب، دانشجویان پزشکی، ورزشکاران تیم‌های ملی، معلمان مقطع راهنمایی، اعضای خانه سینما و اعضای کانون نویسندگان شش گروهی هستند که معمولا در جوانان و نوجوانان از الگوپذیری خاصی برخوردارند و اطلاع از چگونگی نگاه این افراد به دخانیات می‌تواند برای جامعه مفید باشد. در حال حاضر کارها در دو تا سه گروه نهایی و انجام شده و به احتمال زیاد طی‌ ماه‌های آینده تمام نتایج نهایی و اعلام می‌شود.

انتهای پیام

بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
تاریخ بروزرسانی : 2008-05-27 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد