ارتباط استعمال دخانیات با طولانی‌تر شدن عفونت گردن رحم

ارتباط استعمال دخانیات با طولانی‌تر شدن عفونت گردن رحم اعتیاد

ایرنا:مطالعات جدید نشان می‌دهد درمان عفونت مرتبط با سرطان گردن رحم در زنان سیگاری دشوارتر است. رویترز هلث از نیویورک به نقل از دکتر “جیل کوشیول” از “موسسه ملی سرطان” در مریلند و همکارانش گزارش داد: دستکم ‪ ۷۰‬درصد زنانی که فعالیت جنسی دارند در برهه‌ای از زندگی خود به ویروس انسانی “پاپیلوماویروس” ‪ papillomavirus(‬اچ.پی.وی) […]

ایرنا:مطالعات جدید نشان می‌دهد درمان عفونت مرتبط با سرطان گردن رحم در زنان سیگاری دشوارتر است.
رویترز هلث از نیویورک به نقل از دکتر “جیل کوشیول” از “موسسه ملی سرطان” در مریلند و همکارانش گزارش داد: دستکم ‪ ۷۰‬درصد زنانی که فعالیت جنسی دارند در برهه‌ای از زندگی خود به ویروس انسانی “پاپیلوماویروس” ‪ papillomavirus(‬اچ.پی.وی) آلوده می‌شوند.
آلودگی ویروسی در بیشتر موارد موقتی است، اما آلودگی طولانی به گونه‌های پر خطر این ویروس عامل مهمی در بروز تغییرات پیش سرطانی در گردن رحم و ابتلا به سرطان گردن رحم است.
این محققان استعمال دخانیات را با سرطان گردن رحم مرتبط دانستند.
آنها گروهی متشکل از ‪ ۸۰۱‬زن از چهار شهر بزرگ آمریکا را که در یک تحقیق ایدز شرکت کرده و ‪ ۵۲۲‬نفر از آن‌ها به ویروس ایدز مبتلا بودند بررسی کردند تا تاثیر سیگار را بر مدت زمان رفع عفونت پاپیلوماویروس از بدن دریابند.
این زنها بطور متوسط چهار سال مورد پیگیری قرار گرفتند.
محققان در این مطالعه دریافتند: نابودی ویروس پاپیلوماویروس در زنان سیگاری آلوده به ایدز اندکی طولانی‌تر است. اما در مورد انواع پرخطرتر پاپیلوماویروس این مدت بسیار طولانی‌تر است.
کوشیول و همکارانش نوشتند: استعمال دخانیات باعث سرکوب ایمنی در گردن رحم می‌شود (جلوگیری از تشکیل پادتنها در مقابل پادگنهایی که ممکن است حضور داشته باشند) و در نتیجه شانس بروز عفونت دایم پاپیلوماویروس را افزایش می‌دهد.
از آنجا که فقط ‪ ۱۳/۹‬درصد تمام شرکت‌کنندگان در این مطالعه هرگز سیگار نکشیده‌اند، این امر نتایج این مطالعه را محدود می‌کند.

به گفته محققان برای تایید تاثیر سیگار بر دفع این ویروس از بدن تحقیقات بیشتری باید انجام شود.

تاریخ بروزرسانی : 2006-07-26 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو