اخذ‌هزینه‌درمان ازمعتادان خیابانی تخلف‌است

اخذ‌هزینه‌درمان ازمعتادان خیابانی تخلف‌است

رییس انجمن مبارزه با آسیب‌های رفتاری با اشاره به سودجویی برخی مراکز گذری درمان اعتیاد در اخذ هزینه‌های درمانی از معتادان تصریح کرد: DICها باید معتادان خیابانی را رایگان پذیرش کنند و اخذ هر میزان هزینه ترک و درمان از این معتادان تخلف است. دکتر بهرام یگانه در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، ضمن بیان […]

رییس انجمن مبارزه با آسیب‌های رفتاری با اشاره به سودجویی برخی مراکز گذری درمان اعتیاد در اخذ هزینه‌های درمانی از معتادان تصریح کرد: DICها باید معتادان خیابانی را رایگان پذیرش کنند و اخذ هر میزان هزینه ترک و درمان از این معتادان تخلف است. دکتر بهرام یگانه در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، ضمن بیان این مطلب، از فعالیت ۱۸۰ تیم‌ دو نفره سیار درمانی، ویژه معتادان خیابانی کشور خبر داد و گفت: وظیفه اصلی این تیم‌های سیار، دسترسی پیدا کردن به معتادان خیابانی و آموزش پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های عفونی به آن‌هاست. وی شمار تیم‌های سیار رسیدگی به معتادان خیابانی پایتخت را ۴۰ گروه برشمرد و در ادامه تاکید کرد: معرفی معتادان متمایل به ترک به مراکز گذری درمان اعتیاد، مشاوره با معتادان برای کنار گذاشتن تزریق مشترک در صورت تمایل نداشتن به ترک و همچنین ارائه سرنگ رایگان به معتادان تزریقی از وظایف اصلی تیم‌های سیار آموزش دهنده به معتادان خیابانی است.

رییس انجمن مبارزه با آسیب‌های رفتاری آموزش روابط جنسی سالم و بی‌خطر و ارائه راهکارهای پیشگیری از ایدز و هپاتیت به معتادان خیابانی، مشاوره با آن‌ها در زمینه خطرات برخورداری از شرکای جنسی متعدد و همچنین ارائه رایگان کاندوم به این معتادان را از دیگر وظایف ضروری تیم‌های سیار درمان یا آموزش دهنده ترک اعتیاد کشور عنوان کرد.

وی در ادامه خطرنشان کرد: متاسفانه هم اکنون انجام وظایف این تیم‌ها تا حد زیادی به ویژه در زمینه ارائه آموزش‌های پیشگیری از ایدز و سرنگ‌ رایگان به معتادان خیابانی مغفول مانده است که این امر ضرورت نظارت بیشتر بر روند فعالیت این تیم‌های سیار را نشان می‌دهد.

دکتر یگانه همچنین به فعالیت گروه‌های ثابت یا مراکز گذری درمان اعتیاد(DICها) اشاره و تاکید کرد: طبق آیین‌نامه و پروتکل درمانی تدوین شده، این مراکز موظف به ارائه خدمات رایگان درمانی به معتادان خیابانی هستند و اخذ هزینه‌های درمان از آن‌ها غیرقانونی است.

رییس انجمن مبارزه با آسیب‌های رفتاری در پایان نسبت به کاهش گرایش معتادان خیابانی و تزریقی به تحت درمان قرار گرفتن و افزایش آلودگی‌های عفونی در بین این گروه، در صورت افزایش نیافتن نظارت بر فعالیت مراکز ترک و درمان اعتیاد در کشور، هشدار داد.

انتهای پیام

مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
2007-11-28
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز