اجرای برنامه های آموزشی مقابله با سیگار

اجرای برنامه های آموزشی مقابله با سیگار اعتیاد

رئیس جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات، شیوع جهانی بیماری های غیرواگیر را رو به افزایش دانست و از مصرف دخانیات به عنوان یکی از مهمترین عوامل بروز این بیماری ها نام برد. به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، دکتر محمدرضا مسجدی در خصوص عوامل بروز بیماری های غیرواگیر گفت: بنا […]

رئیس جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات، شیوع جهانی بیماری های غیرواگیر را رو به افزایش دانست و از مصرف دخانیات به عنوان یکی از مهمترین عوامل بروز این بیماری ها نام برد.
به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، دکتر محمدرضا مسجدی در خصوص عوامل بروز بیماری های غیرواگیر گفت: بنا براعلام سازمان بهداشت جهانی، بار بیماری ها از بیماری های عفونی به بیماری های غیرواگیر در حال جابجایی است و روز به روز از اهمیت بیماری های عفونی به لحاظ مرگ و میر کم می شود. و سکته مغزی و قلبی، سرطان و بیماری های قلب و عروق، دیابت، بیماری های تنفسی و دخانیات از جمله عوامل مهم مرگ و میر به شمار می روند.

وی افزود: در منطقه مدیترانه شرقی، بیماری های قلبی و عروقی نقش اول را در مرگ و میر ایفا می کنند که مصرف دخانیات فاکتور اصلی به وجود آورنده بیماری های قلبی عروقی و همچنین بیماری های مزمن تنفسی می باشد.

دکتر مسجدی در خصوص طرح های مقابله با مصرف سیگار گفت: در چهار محور فعالیت ها انجام می شود که اولین آن کاهش تقاضا برای سیگار است که با انجام اقدامات آموزشی و پژوهشی بخصوص در سطح کودکستان و دبستان به زودی برنامه آن به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد. محور دوم عرضه قانونمند و تعریف شده براساس کنوانسیون جهانی است که عرضه دخانیات را تابع مقررات جدی می کند، محور سوم نیز ایجاد اشکال و مانع تراشی در زمینه مصرف دخانیات می باشد و بالاخره محور چهارم ایجاد بستر مناسب و آسان در زمینه ترک این ماده دخانی است.

رئیس جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات در پایان خاطرنشان کرد: ایران تنها کشور خاورمیانه است که قانون کامل کنترل دخانیات را دارد و ما برنامه هایی نظیر افزایش مالیات دخانیات، برپایی برنامه های آموزشی برای دانش آموزان، والدین و مربیان و ایجاد بیمارستان ها و دانشگاه های بدون دود را برای کنترل مصرف دخانیات در برنامه کاری داریم.

انتهای پیام

کد خبر: ۸۷۰

تاریخ بروزرسانی : 2008-06-13 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد