اثرداروهای کدئین برجواب آزمایش اعتیاد - اعتیاد

اثرداروهای کدئین برجواب آزمایش اعتیاد

اثرداروهای کدئین برجواب آزمایش اعتیاد اعتیاد

دبیر انجمن آسیب شناسی ایران گفت: با مثبت شدن آزمایش نمی‌توان بلافاصله انگ اعتیاد به فرد زد، زیرا عوامل متعددی از جمله مصرف برخی داروها مانند آسپرین کدئین و استامینوفن کدئین می‌تواند باعث نتیجه مثبت کاذب در آزمایش شود. به گزارش “ایسکانیوز”، دکتر محمدرضا جلالی ندوشن که به مناسبت برپایی «دهمین همایش سالانه آسیب شناسی […]

دبیر انجمن آسیب شناسی ایران گفت: با مثبت شدن آزمایش نمی‌توان بلافاصله انگ اعتیاد به فرد زد، زیرا عوامل متعددی از جمله مصرف برخی داروها مانند آسپرین کدئین و استامینوفن کدئین می‌تواند باعث نتیجه مثبت کاذب در آزمایش شود. به گزارش “ایسکانیوز”، دکتر محمدرضا جلالی ندوشن که به مناسبت برپایی «دهمین همایش سالانه آسیب شناسی ایران» که اول تا سوم آبان ماه امسال در تهران برپا می‌شود. سخن می‌گفت با اعلام این مطلب افزود: هرچند می‌توان با آزمایش‌های پیشرفته و تخصصی کدئین را از سایر مواد مخدر افتراق داد اما توصیه می‌شود چند روز پیش از آزمایش قبل ازدواج و حتی آزمایش‌های استخدامی که به منظور سلامت فرد از نظر ابتلا به اعتیاد از افراد دریافت می‌شود از خوردن داروهای مسکن از جمله آسپرین کدئین و آستامینوفن کدئین خودداری شود.
وی ادامه داد: برای کسب اطمینان از سلامت زوج‌ها انجام آزمایش‌های غربالگری سیفلیس (VDRL)، تالاسمی و اعتیاد، قبل از ازدواج در ایران ضروری و الزامی است.
دکتر جلالی تصریح کرد: منظور از آزمایش های غربالگری این است که این آزمایش‌ها با اطمینان قریب به یقین می‌توانند بیماری را تشخیص دهند، ولی در مواردی هم ممکن است با وجود سالم بودن فرد پاسخ به صورت کاذب مثبت باشد.
وی با اشاره به این که در چنین مواقعی از آزمایش‌های تکمیلی تخصی‌تر که به طور طبیعی هزینه بالاتری نیز دارند، استفاده می شود، یادآور شد: بیماریهای مقاربتی را که در زمان تماس جنسی از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود. می‌توان پیش از ازدواج و یا قبل از بارداری به وسیله معاینات و آزمایش‌های اختصاصی تشخیص داد.
دبیر انجمن آسیب شناسی ایران ادامه داد: سوزاک، سیفلیس، کلامیدیا، ایدز و زگیل تناسلی از شایعترین این بیماریهاست که با تشخیص این گونه بیماریها می‌توان از ابتلا فرد دیگر (همسر) و در برخی موارد از ابتلای جنین داخل رحم پیشگیری کرد.
وی اظهار داشت: در صورت آنکه زن و مرد به صورت پنهان به تالاسمی دچار باشند، حتی بدون اینکه خود علامتی داشته یا از آن مطلع باشند، خطر جدی برای ابتلای فرزندانشان وجود دارد که با آزمایش ساده خون و با راهنمایی پزشکان می توان از بروز آن برای فرزندان جلوگیری کرد.
وی در پایان از برپایی دهمین همایش سالانه آسیب شناسی ایران که از سوی انجمن آسیب شناسی ایران برگزار می‌شود، خبر داد و گفت: در این کنگره پیشرفت‌ها و تازه‌های تشخیصی در پاتولوژی، روش‌های تشخیصی مولکولی و تازه‌های ژنتیک و مشکلات شایع و تشخیص‌های دشوار در پاتولوژی ارایه خواهد شد./۱۸۷/۱۲۵

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2008-10-20 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :