اثرات کشیدن سیگار بر روی افراد

اثرات کشیدن سیگار بر روی افراد اعتیاد

اثرات کشیدن سیگار بر روی افرادReviewed by Afshari on Dec 25Rating: ایسکانیوز – طبق تحقیقات چندین ساله محققان، مشخص شد که کشیدن سیگار اثرات مخربی بر روی افراد سیگاری و حتی غیر سیگاری ها می‌گذارد. به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از نشریه غدد، سمومی که داخل دود سیگار و یا خود سیگار […]

اثرات کشیدن سیگار بر روی افرادReviewed by Afshari on Dec 25Rating:

ایسکانیوز – طبق تحقیقات چندین ساله محققان، مشخص شد که کشیدن سیگار اثرات مخربی بر روی افراد سیگاری و حتی غیر سیگاری ها می‌گذارد.
به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از نشریه غدد، سمومی که داخل دود سیگار و یا خود سیگار بوده مانند نیکوتین، منوکسید کربن وتار، قطران، بر فعالیت اعضا وجوارح بدن افراد سیگاری تاثیر منفی به جا می‌گذارد. اینگونه افراد با کاهش فعالیت در ماهیچه‌ها تورم در ریه‌ها و به تبع آن کاهش و یا تنگی نفس روبرو می‌شوند. افراد سیگاری در درازمدت دچار اختلالات بینایی درک زمان و عدم هماهنگی در رفتار شده و حتی گزارش شده که به تنگی عروق خونی وافزایش فشار خون نیز مبتلا خواهند شد. پژوهشگران با مطالعه بر روی گروهی از زنان سیگاری به این نتیجه دست یافتند که این افراد بیش از سایرین دچار شکستگی لگن پس از سن یائسگی و پوکی استخوان می‌شوند و در مردان این عارضه بیشتر مربوط به گروهی است که به انجام کارهای سنگین و ورزش‌های عضلانی و ماهیچه‌ای روی آورده‌اند از این روتوصیه می شود حدالامکان از کشیدن سیگار اجتناب کرده و یا از بودن در کنار افراد سیگاری جلوگیری به عمل آید.

نویسنده: آذرشکیب

تاریخ بروزرسانی : 2006-12-25 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری