آمپول ترك اعتياد نورجيزك - اعتیاد

آمپول ترک اعتیاد نورجیزک

آمپول ترک اعتیاد نورجیزک اعتیاد

درگذشته مصرف دو نوع آمپول تمجیزک و اورجیزک توسط قاچاقچیان در بین معتادان شایع شده بود و به علت اینکه حاوی ماده بوپرنورفین بودند به عنوان داروهای مسکن و ترک اعتیاد توسط معتادان مصرف می شد ولی از چند سال پیش آمپولی وارد بازار شد به نام تمجیزک که بسیار کشنده تر و خطرناکتر از […]

درگذشته مصرف دو نوع آمپول تمجیزک و اورجیزک توسط قاچاقچیان در بین معتادان شایع شده بود و به علت اینکه حاوی ماده بوپرنورفین بودند به عنوان داروهای مسکن و ترک اعتیاد توسط معتادان مصرف می شد ولی از چند سال پیش آمپولی وارد بازار شد به نام تمجیزک که بسیار کشنده تر و خطرناکتر از نمونه های قبلی بود.این آمپول از ریشه ماده ای به نام تبائین به دست می آید که حاوی ماده بوپرنورفین بوده و ۳۳برابر از مرفین قویتر است علاوه بر آن با حذف تدریجی بوپرنورفین ناخالصی ها و ترکیبات تقلبی متعدد و نا مشخص (رنگ ، کورتیکو استروئید ،کراک ،قرصهای مسکن ….. ) به آن اضافه شد.

این آمپولها ابتدا از کشورهای همسایه مانند هند ، پاکستان وترکیه به صورت قاچاق و فله ای داخل گالن وارد کشور می شود. که در سالهای اخیر به علت تبلیغات سودجویان مصرف آن رو به افزایش بوده و به صورت ویالهای دست ساز در شرایط کاملا غیر استریل و زیر پله ای توسط کارگران افغانی و افراد آلوده به ویروسهای هپاتیت و ایدزدر داخل ساخته و به عنوان داروی ترک اعتیاد در بین معتادان توزیع می شود همچنین سودجویان برای فریب مصرف کنندگان به آن کورتن اضافه می کنند.

زیرا مصرف این ماده مسکن باعث جذب مایع بین سلولی به زیر پوست شده و موجب ورم اندامها ،و صورت پف آلود می گردد. و فرد معتاد و خانواده وی به صورت کاذب تصور میکنند بیمار چاق و بهبود یافته .

در ۹۹ درصد موارد افرادبرای ترک اعتیاد و به توصیه دیگرمعتادان یا توزیع کنندگان مواد اقدام به تزریق این مواد میکنند و یک درصد هم به عنوان جایگزین مواد مخدر به استفاده از این مواد روی آورده اند . متاسفانه اکثر بیماران با عوارض شدید به مراکز درمانی مراجعه مینمایند که پس از بررسیهای فراوان نهایتا مشخص میشود بعلت مصرف آمپول های فوق بوده است.

لازم است بدانید از هر ۱۰ کیلوگرم تریاک ۱ کیلوگرم مرفین به دست می آید و از هر ۱کیلوگرم مرفین حدود ۹۳۰ تا ۹۵۰ گرم هروئین به دست می آید اما ماده بوپرنورفین موجود در آمپولها ی نورجیزک۳۳برابر از مرفین خالص‌، قویتر است.

بوپرنورفین ترکیبی است که به آن آگونیست نسبی هم گفته میشود و جزء مواد مخدر و داروی ضد درد و هم برای درمان اعتیاد استفاده میشود به اشکال تزریقی و قرصهای ۲ و ۸ میلی گرم زیر زبانی میباشد.

در سال ۲۰۰۲ برای کسانی که اعتیاد دارند به تائید FDA رسیده این دارو فقط بایددر مراکز ترک اعتیاد مجاز با نظارت پزشکان آموزش دیده در خصوص ترک اعتیاد استفاده شود و در غیر اینصورت میتواند بسیار خطرناک باشد چون بر اثر قدرت بیش از حد بوپر نورفین فرد مصرف کننده به سرعت به آن وابسته میشود افراد سودجو از این مسئله استفاده کرده و با توجه به نا اگاهی مردم از اشکال تزریقی برای درمان اعتیاد استفاده میکنند .

عوارض آمپول نورجیزک :
۱- سندرم کوشینگ ( بیماری غدد فوق کلیه )
۲- آبسه های عفونی در ریه ، استخوان و مغز
۳- افزایش آنزیمهای کبدی و کبد چرب ، به صورتی که این آسیبها میتواند دائمی باشد
۴- ورم اندامها و پف کردن صورت
۵- تجمع چربی در پشت گردن
۶- آکنه
۷- افزایش وزن
۸- افزایش فشار خون
۹- ابتلا به ویروسهای هپاتیت C و ایدز HIV
۱۰- عقیم شدن ( مصرف دراز مدت )
۱۱- کاهش شدید میل جنسی
۱۲- نکروز سر استخوان ران
۱۳- آفت و عفونت قارچی دهان
۱۴- سلولیت اندام تحتانی ( محل تزریق های قبلی )
http://www.doctornajafi.com

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2009-08-11 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :