آموزش مهارت زندگی و شغلی به معتادان - اعتیاد

آموزش مهارت زندگی و شغلی به معتادان

آموزش مهارت زندگی و شغلی به معتادان اعتیاد

ایسکانیوز: مشاور وزیر رفاه و تامین اجتماعی گفت: با تلاش وزارت رفاه و تامین اجتماعی معتادان در مراکز فنی و حرفه ای آموزش مهارت های زندگی و شغلی را فرا می گیرند. دکتر پرویز افشار در همایش پژوهشی مرکز پژوهش، مطالعات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر که در موسسه فرهنگی شقایق برگزار شد […]

ایسکانیوز: مشاور وزیر رفاه و تامین اجتماعی گفت: با تلاش وزارت رفاه و تامین اجتماعی معتادان در مراکز فنی و حرفه ای آموزش مهارت های زندگی و شغلی را فرا می گیرند.
دکتر پرویز افشار در همایش پژوهشی مرکز پژوهش، مطالعات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر که در موسسه فرهنگی شقایق برگزار شد با تاکید بر اینکه اعتیاد یک بیماری مزمن روانی، جسمی و اجتماعی است ، گفت:این بیماری مخاطرات اجتماعی زیادی به دنبال دارد.
وی تصریح کرد: ایجاد اشتغال، آموزش مهارت های زندگی، آموزش نه گفتن، برخورداری از حق درمان، معیشت و سرپناه از جمله عوامل متعدد و مهمی هستند که به بازگشت فرد معتاد به جایگاه اول کمک می کنند که عینا باید مورد توجه دولتمردان و سیاستگذاران قرار گیرد.
مشاور وزیر رفاه و تامین اجتماعی با اشاره به برنامه استراتژیک وزارت رفاه و تامین اجتماعی مبنی بر افزایش پوشش درمان اعتیاد اظهار کرد: همواره ادغام همه مباحث حمایت های اجتماعی یک ضرورت انکارناپذیر است زیرا در صورت رهایی معتادان پس از طی سم زدایی و درمان احتمال ۹۰ تا ۹۵ درصد عود مجدد وجود خواهد داشت.
دکتر افشار در خصوص وجود یک میلیون و ۲۰۰ هزار معتاد در کشور تاکید کرد: خوشبختانه پیش نویس ارایه مجوز به درمانگاه های جامع در وزارت رفاه و تامین اجتماعی به تصویب رسیده که در مراکز آزمایشی علاوه بر مددکار و پزشک، مددجو به مراکز فنی و حرفه ای رفته و در آنجا آموزش های لازم را خواهند دید.
دکتر افشار افزود: در عین حال افراد آسیب دیده در مراکز دیگری علاوه بر روان شناس، مددکار، پزشک از مشاوره حقوقی و خانوادگی استفاده خواهند کرد چرا که فردی که دارای سوء مصرف مواد بوده قطعا سابقه بزهکاری نیز داشته است که در این زمینه باید اقدامات اساسی از سوی مسوولان صورت گیرد.
مشاور وزیر و تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: هم اکنون پیگیر بحث حذف سوء پیشینه و سابقه کیفری از مجرمان بهبود یافته هستیم و آن را در میان معتادان تسری خواهیم داد تا ناامیدی و یاس پس از درمان از این افراد سلب شود./

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2007-10-18 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :