آمار فعالیت‌های ۴ ماهه ستاد مبارزه با مواد مخدر

آمار فعالیت‌های ۴ ماهه ستاد مبارزه با مواد مخدر اعتیاد

مدیر کل امور اجرایی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در چهار ماه نخست سال جاری بیش از ۲۴۰ تن انواع مواد مخدر کشف شد که بیشترین کشفیات آن مربوط به ماده مخدر تریاک بوده است. به گزارش ایسنا، محمد مسعود زاهدیان با بیان این که در چهار ماه گذشته ۷۱۲ باند بزرگ توزیع مواد […]

مدیر کل امور اجرایی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در چهار ماه نخست سال جاری بیش از ۲۴۰ تن انواع مواد مخدر کشف شد که بیشترین کشفیات آن مربوط به ماده مخدر تریاک بوده است. به گزارش ایسنا، محمد مسعود زاهدیان با بیان این که در چهار ماه گذشته ۷۱۲ باند بزرگ توزیع مواد مخدر درکل کشور کشف و منهدم شد، اظهار کرد: در مجموع ۲۴۵ تن و ۸۸۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر از این باند‌ها کشف شد که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد افزایش رشد داشته است. وی گفت: از مجموع این کشفیات ۲۱۰ تن توسط نیروی انتظامی، ۵/۲۴ تن توسط وزارت اطلاعات و مابقی توسط سایر نیروهای مسئول در امر مقابله کشف و ضبط شد.

مدیر کل امور اجرایی ستاد گفت: در این ارتباط ۷۶ هزار و ۷۷۴ قاچاقچی، توزیع‌کننده و فروشنده جزئی با اقدامات اطلاعاتی و فعالیت‌های پلیسی شناسایی و دستگیر شدند که حدود پنج درصد این رقم جزو عناصر اصلی شبکه‌های قاچاق محسوب می‌شوند.

زاهدیان حاکم شدن رویکرد علمی و اطلاعاتی در جهت شناسایی و کشف عناصر شبکه‌های قاچاق در پلیس و وزارت اطلاعات را موجب افزایش درصد کشفیات مواد مخدر طی سال‌های اخیر دانست و افزود: این از دستاوردهایی است که طی این سال‌ها با تغییر ساختار عملکردی و پیگیری پرونده‌های مرتبط با مواد مخدر شکل گرفته است و انجام این فعالیت‌ها می‌تواند در راستای ارتقای فعالیت‌های یگان‌ها موثر باشد.

وی گفت: در چهار ماه اول سال جاری بیشترین کشفیات مربوط به استان‌های شرق و حاشیه شرق از جمله کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان رضوی و فارس بوده است.

وی ادامه داد: کشفیات مواد مخدر در مناطق شرقی کشور نشان دهنده تلاش‌ها و فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در راستای کنترل مرزها و افزایش یگان‌های عملیاتی در مناطق منتهی به شرق کشور است که تاثیر مثبتی در عملکرد یگان‌های شرق و حاشیه شرق داشته و همچنین نویدبخش کاهش انتقال مواد مخدر به داخل کشورمان است.

این مقام مسئول در ستاد با اشاره به مبارزه قاچاق مواد مخدر در مرزهای غربی کشور گفت: در استان‌های آذربایجان غربی و کردستان نیز چند شبکه بین‌المللی قاچاق منهدم شد و قاچاقچیان زیادی نیز دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

زاهدیان بیان کرد: امسال در آب‌های حوزه خلیج فارس نیز یگان‌های دریابانی نیروی انتظامی به چندین شبکه ضربه وارد و از ترانزیت مواد مخدر از طریق دریا جلوگیری کردند، این عملکردها از دستاوردهای مهم نیروی انتظامی برای کنترل ترانزیت مواد مخدر درجهت ضربه زدن به شبکه‌های قاچاق محسوب می‌شود که توانسته در جلوگیری از عبور مواد مخدر در این نقطه جغرافیایی، اقدامات موثری را انجام دهد.

وی احداث دیوار و سیم خاردار، ایجاد تجهیزات الکترونیکی و اقدامات مهندسی در مرزها را از جمله اقدامات موثر جمهوری اسلامی ایران در روند مقابله برشمرد و گفت: اگر اقدامات عمرانی مرزها در سال جاری و سال‌های بعد به خوبی انجام و به موقع به نیروی انتظامی واگذار شود، فعالیت‌های ما در کنترل مرزها تکمیل و نقش مرزبانی نیز در مبارزه با مواد مخدر برجسته‌تر خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد که اگر دولت این اعتبارات را به موقع به یگان‌های مرزبانی بدهد آن‌ها می‌توانند عملیات مهندسی را در مرزها تکمیل کنند.

زاهدیان با اشاره به نقش گمرک در کنترل ورود و خروج مواد مخدر گفت: امروزه وجود اداره کل مبارزه با مواد مخدر در گمرک با سازماندهی منظم و منسجم خود در جهت کنترل مرزهای ورودی و خروجی کشور نقش موثری را ایفا می‌کند، فعال بودن نیروهای گمرک و تجهیز گمر‌ها به سگ‌های موادیاب در آینده نزدیک از اقدامات موثر این سازمان در افزایش کنترل ورود و خروج مواد به کشور محسوب می‌شود.

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
بهترین و سریعترین روش مهاجرت به استرالیا
تاریخ بروزرسانی : 2009-08-18 / گردآوری :
/
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامتور کیشکفش پاشنه مخفی
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد