آمار جوانان سیگاری

آمار جوانان سیگاری اعتیاد

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، نسبت به افزایش ۵ تا ۱۰ درصدی مصرف سیگار در کشور هشدار داد. دکتر ایرج خسرونیا در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: متاسفانه آمار نشان می دهد که مصرف سیگار در کشورمان طی سالهای اخیر بین ۵ تا ۱۰ درصد افزایش داشته که بیشتر این افراد را جوانان ۱۸ […]

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، نسبت به افزایش ۵ تا ۱۰ درصدی مصرف سیگار در کشور هشدار داد.
دکتر ایرج خسرونیا در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: متاسفانه آمار نشان می دهد که مصرف سیگار در کشورمان طی سالهای اخیر بین ۵ تا ۱۰ درصد افزایش داشته که بیشتر این افراد را جوانان ۱۸ سال تشکیل می دهند.وی با تاکید بر اینکه مصرف سیگار و مواد دخانی در بین دانش آموزان مقاطع راهنمایی و دبیرستان نیز افزایش را نشان می دهد، گفت: ۵ تا ۱۰ درصد دانش آموزان این مقاطع یا سیگار را امتحان کرده اند و یا اینکه روزی دو یا سه نخ سیگار مصرف می کنند.

خسرونیا، از معلمان و والدین سیگاری و همچنین معاشرت با دوستان ناباب، به عنوان عواملی در گرایش دانش آموزان به مصرف سیگار نام برد و افزود: ارزان بودن و در دسترس بودن سیگار، از دیگر عوامل سیگاری شدن جوانان است.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، با اشاره به مضرات سیگار و بیماریهای خطرناکی که سلامت افراد سیگاری را تهدید می کند، گفت: فردی که روزانه یک بسته سیگار مصرف می کند، در طول سال ۷۰ هزار پک سیگار می زند و این در حالی است که در هر پک سیگار ۳۰۰ هزار مواد مضر وجود دارد.

وی ادامه داد: ۸۵ درصد دود سیگار شامل دود و گاز است و ۱۵ درصد آن را مواد سمی خطرناک تشکیل می دهد که ثابت شده سرطان زا است.

خسرونیا افزود: در کسانی که سیگار می کشند علاوه بر سرطان دستگاه تنفس، ابتلا به سرطان های پانکراس و مثانه نیز ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر از افراد غیر سیگاری است.

وی تاکید کرد: باید بدانیم که سرطان پانکراس در ۹۶ درصد موارد کشنده تشخیص داده شده است.

تاریخ بروزرسانی : 2008-05-28 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد