آمارهای مجامع جهانی از تعداد معتادان

آمارهای مجامع جهانی از تعداد معتادان

فارس: دبیر کل ستاد مبارزه با مواد‌ مخدر، آمارهای اعلام شده از سوی مجامع جهانی درباره تعداد معتادان در ایران را مبالغه آمیز دانست. اسماعیل احمدی مقدم گفت: به همین علت کمیته‌ای متشکل از همه دستگاهها و مجامع علمی برای رسیدن به یک نظام دقیق سرشماری تشکیل شده که به کمک آن تا پایان امسال […]

فارس: دبیر کل ستاد مبارزه با مواد‌ مخدر، آمارهای اعلام شده از سوی مجامع جهانی درباره تعداد معتادان در ایران را مبالغه آمیز دانست.
اسماعیل احمدی مقدم گفت: به همین علت کمیته‌ای متشکل از همه دستگاهها و مجامع علمی برای رسیدن به یک نظام دقیق سرشماری تشکیل شده که به کمک آن تا پایان امسال آمار معتادان ایران را اعلام می‌کنیم.
وی افزود: در زمان حاضر چون نظام آماری دقیقی نداریم، آمارهای مختلفی از دو میلیون نفر تا ۴ میلیون و حتی بالاتر از سوی مجامع مختلف داخلی و خارجی در مورد تعداد معتادان ایران اعلام می‌شود اما اکثر این آمارها مبالغه آمیز است.
وی افزود: به تازگی کمیته سرشماری معتادان ایران اکنون تشکیل شده است و با همکاری همه دستگاهها و مجامع علمی داخلی و کارشناسان UNODC مامور شده‌اند تا نظام سرشماری معتادان را در ایران بازنگری کنند که بر اساس نتیجه این کمیته آمار معتادان ایران منتشر می‌شود و این آمار را به سازمان ملل متحد نیز اعلام می‌کنیم.
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ‌از نظر تجربی تمام معتادانی که از اول انقلاب تاکنون شناسایی شده‌اند و به نحوی گذرشان به قانون افتاده است، یک میلیون و ۵۰ هزار نفر هستند که البته تعدادی از این افراد هم تکراری هستند، البته این آمار معتادان ایران نیست چون افراد زیادی هستند که ممکن است هیچگاه گذرشان به قانون نخورده باشد البته در مورد افرادی که مواد مخدر را به صورت طولانی مدت مصرف می‌کنند این مسئله کم اتفاق می‌افتد.
وی اضافه کرد: با برنامه هایی که اخیراً برای مبارزه با مواد مخدر شروع کرد‌ه‌ایم و فاصله گرفتن اعتیاد از جرم در ایران، دیگر معتادان ترسی از معرفی خود به مراکز درمانی ندارند و این مسئله زمینه لازم را برای دستیابی به آمار نسبتاً دقیق معتادان کشور فراهم کرده است و کارتهایی که برای معتادان تحت درمان صادر می‌شود نظام آماری ما را تصحیح می‌‌کند.
احمدی مقدم گفت:‌ قبل از اجرای طرح نجات تصور ما این بود که در شهر تهران حدود ۵۰ هزار معتاد تزریقی ولگرد یا خطرناک وجود دارند اما پس از دستگیریها اکنون کارشناسان ما معتقدند که این آمار نباید از ۲۰ هزار نفر تجاوز کند و آن تصور اولیه بدبینانه بوده است، زیرا پس از دستگیریهای موج دوم و سوم، افراد دستگیر شده تکراری شده‌اند.

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
مناسب ترین کفش برای دویدن و پیاده روی + عکس
2007-09-15
امتیاز بدهید
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبول
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
شمار معتادان افیونی در ایران
شمار معتادان افیونی در ایران
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
احتمال خفگی در نوزادان والدین سیگاری
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
غربالگری دانش‌آموزان در معرض خطر اعتیاد
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
روش های ترک وآنچه خانواده ها باید بیا موزند ……
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
شخصیت، روانشناسی و اعتیاد
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
آگاه‌سازی جامعه نسبت به مواد مخدر جدید
خوشبختی شیشه‌ای
خوشبختی شیشه‌ای
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
۶ باور رایج غلط و خطرناک درباره اعتیاد
بازار سهسامسونگکفش پاشنه مخفیتور استانبولدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز