آزمایش واکسن ضد اعتیاد به کوکائین

آزمایش واکسن ضد اعتیاد به کوکائین اعتیاد

ایسکانیوز: چندین مرکز تحقیقات غربی تصمیم دارند برای اولین بار آزمایشات تازه ای را برای استفاده از واکسن ضد اعتیاد به کوکائین انجام دهند. به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی فرهنگی ایسکانیوز،خوسه پرز رییس انجمن معتادان اسپانیا توسعه این واکسن جدید به معنای داشتن اولین دارو برای درمان افراد معتاد به کوکائین است می داند.این […]

ایسکانیوز: چندین مرکز تحقیقات غربی تصمیم دارند برای اولین بار آزمایشات تازه ای را برای استفاده از واکسن ضد اعتیاد به کوکائین انجام دهند. به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی فرهنگی ایسکانیوز،خوسه پرز رییس انجمن معتادان اسپانیا توسعه این واکسن جدید به معنای داشتن اولین دارو برای درمان افراد معتاد به کوکائین است می داند.این واکسن از ملکولی مشابه به کوکائین تشکیل می شود اما در آن تغییراتی انجام داده اند تا سیستم ایمنی بدن آن را به عنوان یک ماده بیگانه شناسایی و پادتن علیه آن را تولید کند تا به این صورت از ورود آن به مغز جلوگیری کند.
این واکسن ماده مخدر مذبور را جذب خود می کند و از ورود آن به سیستم عصبی و تاثیر لذت بخش آن جلوگیری می کند و افراد معتاد تاثیر آن را حس نمی کنند و دست از مصرف آن برمی دارند.
این واکسن بر روی معتادان اسپانیا در حال آزمایش است.۱۲۰

تاریخ بروزرسانی : 2007-03-08 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو